Vyrazte do divadla na komedii a do kina na operu

Drazí milovníci kultury, sobotní večer tohoto týdne bude patřit opernímu dílu W. A. Mozarta Kouzelná flétna, kterou uvidíme v podání jednoho z nejvyhlášenějších operních domů - Teatro alla Scala v Miláně. Příběh lásky prince Tamina a princezny Paminy, kteří překonají všechny překážky a zkoušky na cestě za společným štěstím, je jedním z nejhranějších děl světového operního repertoáru.

Ještě předtím je zde jedna z posledních možností ke zhlédnutí nejnovějšího filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha, který promítáme v sobotu i v neděli.

Doporučujeme vám tyto pořady:

Jméno

Abonentní divadelní představení

Duchaplná francouzská konverzační veselohra v linii Rodinný průvan – Bůh masakru. Čtveřice příbuzných a přátel je postavena před zdánlivě banální úkol: vysvětlit pátému členu společnosti a nastávajícímu otci Vincentovi, že pojmenovat synka Adolf není dobrý nápad. Jak to v tomto žánru bývá, všichni se příšerně pohádají, vytáhnou na sebe veškeré bolístky a traumátka z minulosti, aby vše nakonec dospělo ke zdárnému happy endu.

úterý 17. dubna, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč / na místě 320 Kč


Jiří Bárta & Terezie Fialová

Turnovský hudební večer

Před třemi lety se vynikající violoncellista Jiří Bárta rozhodl koncertovat s klavíristkou Terezií Fialovou pro Kruhy přátel hudby. Své vystoupení navíc ozvláštnili nápadem přizvat k účinkování šikovné dítě nebo staršího žáka místní ZUŠ. Kdo to asi bude u nás?

Jiří Bárta patří k našim předním sólistům. Studoval u takových legend, jakými jsou Josef Chuchro a Mirko Škampa v Praze či Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. Terezie Fialová zase patří mezi nejtalentovanější české pianistky, a navzdory svému mládí je i vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních českých a zahraničních sólistů.

středa 18. dubna, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 150 Kč


Hastrman

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana je novým režijním počinem Ondřeje Havelky.

Baron  de Caus se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů.

čtvrtek 19. a pátek 20. dubna vždy od 19.30 hodin, kino Sféra, 130 Kč

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]