Vyhlášení výsledků 9. online Kavárenského kvízu

První květnový čtvrtek přinesl již poslední online Kavárenský kvíz, kterým dodržujeme tradici Kavárenských kvízů, běžně konaných v Kavárně KUS na Střelnici.

Do devátého virtuálního soutěžení se zapojilo 47 soutěžících. Průměrný počet bodů dosáhl čísla 39,91, což je o dva body lepší skóre než v kvízu předchozím. Dá se tak říct, že se celkově jednalo o těžší kvíz. Například v šestém kvízu bylo toto číslo 48,78. Bodové rozpětí tentokrát začíná na 20 bodech a končí na neuvěřitelných 64 z 65 možných. Pouze jedinému soutěžícímu se podařilo překonat hranici 60 bodů. Hranici 50 bodů potom překonalo deset dalších soutěžících. Těmto soutěžícím gratulujeme ke skvělému výkonu.


VÍTĚZOVÉ 9. ONLINE KAVÁRENSKÉHO KVÍZU

1. Prokop
(64/65)
2. Katu (57/65)
3. Filištíni (54/65)

Gratulujeme!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Kvíz zůstává i nadále aktivní, vyzkoušet si ho můžete tedy i dodatečně. Stačí kliknout ZDE a kvíz se spustí.


Kvíz pod drobnohledem

Zajímá vás, jaké otázky soutěžícím šly? A u kterých správné odpovědi naopak vázly? Projděte si následující rozbor.

1. OKRUH – Skauting
V prvním okruhu se soutěžícím dařilo, Antonína Benjamína Svojsíka správně označilo jako zakladatele tohoto koníčku 38/47 soutěžích. A hned 42/47 vědělo, že do tradiční součásti skautského kroje nepatří kšandy. Nejzáludnější otázkou byl dotaz na první skautský tábor. Ten se jmenoval Brownsea dle místa jeho konání. Zde správně odpovědělo pouze 15/47 účastníků.

V bonusové otázce jsme chtěli znát jméno populárního českého spisovatele literatury pro mládež, významné osobnosti českého skautského hnutí, redaktora několika dětských časopisů a zážitkového vychovatele, který pod skautskou přezdívkou Jestřáb vedl po většinu svého života chlapecký oddíl Pražská Dvojka. Nejednalo se o nikoho jiného, než o Jaroslava Foglara. To vědělo 32/47 soutěžících.
2. OKRUH – Svět motoristických závodů
Druhý okruh zavoněl benzínem a rozhodně se v něm dařilo mnohem méně než v okruhu prvním. Vůbec nejzáludnější otázkou byla sedmá otázka: „Motorsport na olympiádách? Jak tomu bylo, nebo snad bude?“ Správnou odpověď tedy: „motorsport byl ukázkovým sportem na letním OH v roce 1900“ uvedlo pouze 7/47 soutěžících. Oproti tomu hned 23/47 mylně uvedlo možnost „motorsport nikdy nebyl součástí olympijských her a ani se neuvažuje o jeho zapojení“. Nejvíce správných odpovědí potom získala otázka pátá: „Rallye Bohemia mívá ve svém kalendáři rychlostní zkoušku u jednoho významného hradu/zámku přímo v Českém ráji. U kterého?“ Státní zámek Sychrov správně uvedlo 31/47 účastníků. Stejné skóre utržila i první otázka, kde jsme se ptali, komu je určen závod Dakar. I zde byla správná odpověď uvedena 31x.

Bonusová otázka se ptala na trojici moderátorů z oblíbeného televizního pořadu nejen o automobilech a automobilových závodech. Přes to, že jsme se ptali na jména moderátorů, osmkrát zazněla odpověď „Top Gear“, což je název pořadu. Všechna tři jména, tedy James May, Jeremy Clarkson a Richard Hammond (nebo pouze příjmení) dokázalo uvést 15/47 soutěžících. Vedle toho zazněly i jejich přezdívky: Šnek, Orangutan, Hamster a Captain Slow – i tyto varianty jsme uznali. Vyjmenovat alespoň dva z moderátorů dokázali další čtyři soutěžící a alespoň jednoho – ve všech případech Jeremyho Clarksona, uvedlo šest dalších.


3. OKRUH – STAR WARS
Na vaši žádost jsme zařadili další velké filmové téma – Hvězdné války. Ve třetím okruhu se opět dařilo. Nejvíce správných odpovědí – 44/47 padlo u šesté otázky, v níž jsme se ptali na charakteristickou zbraň rytířů Jedi. Nejméně správných odpovědí potom padlo u otázky „V jakém státě se natáčely pouštní scény z planety Tatooine?“, že se jednalo o Tunis, vědělo 22/47 soutěžících.

Bonusová otázka byla hodně těžká. Podle filmových plakátů měli soutěžící seřadit filmy tak, jak byly natočeny. Odpovědět se pokusilo pouze 13 soutěžících. Správná odpověď ale zazněla jen v šesti případech.
4. OKRUH – Poznejte město podle indicií
Čtvrtý okruh nabídl u každé otázky pár indicií, podle kterých měli soutěžící poznat české město. I v tomto okruhu padalo hodně bodů. Litomyšl poznalo 46/47, Litoměřice 43/47 a Most 42/47. Největší záludností byla otázka pátá, kde byly indicie: „Hutě, černé uhlí, hokej“. Správnou odpověď, tedy Kladno uvedlo 15/47. Mylně uvedlo 26/47 město Třinec.

Bonusová otázka byla v rámci celého světa. Podle indicií měli soutěžící tentokrát poznat zemi. Holandsko poznalo 45/47 soutěžících. Ve dvou mylných případech zaznělo Španělsko.


5. OKRUH – Filmoví záporáci
Poslední online kvíz jsme uzavřeli s filmovými záporáky. Nejvíce správných odpovědí 45/47 zaznělo u otázky „Jak se jmenuje Gargamelův domácí mazlíček a co je zač?“. Druhou otázkou s nejvyšším počtem správných odpovědí byla taky ze světa animovaného filmu. 39/47 soutěžících vědělo, že Sheldon J. Plankton se snaží ukrást recept na Krabí hambáče. Nejtěžší otázka byla ta poslední: „Coriolanus Snow, prezident Panemu vždy ve své klopě nosí bílou růži ze své zahrady. Proč?“. Pouze 8/47 soutěžících vědělo, že ji používal jako parfém, vůni, která zastírala nepříjemný pach jeho dechu. 22/47 soutěžících mylně uvedlo romantickou odpověď: „protože právě tyto růže pěstovala a milovala jeho zesnulá žena“.V bonusové otázce jsme vám popsali jednoho významného záporáka a chtěli jsme vědět jeho jméno. Popis zněl takto: „Je to vysoká, velice inteligentní a vyspělá mimozemská bytost vybavena řadou technicky a mnohdy i technologicky dokonalých zbraní. Má zeleně světélkující krev, je mnohem silnější a odolnější než člověk a odolá i radiaci v míře, která by člověka zabila.“ 21/47 soutěžících správně poznalo Predátora. Uveden byl i Vetřelec, Terminátor a dokonce Hulk. Za nejoriginálnější odpověď ovšem považujeme Jiřinu Bohdalovou.

Našich soutěžících jsme se zeptali na jejich nejoblíbenějšího záporáka. V této malé anketě s šesti hlasy zvítězil Gru (Já, Padouch), druhou příčku utržil s třemi hlasy Hannibal Lecter a jako třetí se s dvěma hlasy umístil Joker. Zaznělo mnoho dalších, jmenujme například tyto: Severus Snape, Gargamel, Pišta Hufnágl, Lucifer (v podání Csongora Kassaie v pohádce Čert ví proč), Daniel Cleaver (Deník Bridget Jones), Michael Myers, Vlk (Jen počkej, zajíci) a nesmí chybět ani Voldemort. Vedle toho, bylo i několikrát uvedeno „nemáme rádi záporáky“.


Z vašich reakcí:

„Tentokrát to bude slabší. Star Wars mě nějak minuly - takže pouze tipuji. A těšila jsem se na záporáky, jenže většinu jich vůbec neznám. Takže opět pouze tipovačka. Ani v motorsportu nejsem, koukám, žádný odborník. Ještě že tam byla ta města, ta mě zachrání.“

„Pro mě nejtěžší že všech testů, co kdy byl.“

„Jste skvělí :)“

„Opět pěkný, jako vždy. Děkuji.“

„Díky moc za celou online sezónu. Těšíme se na setkání live.“

„Příště se budu řídit skautským heslem "Buď připraven!" anebo "May the Force be with you", dneska podle mě nic moc.“

„Kvíz se mi líbil :)“

„Děkujeme za dosavadní kvízy a těšíme se na další ať už online nebo v kavárně.“

„Už se těším na živo. Asi by se mi líbilo méně filmových témat, a více ze života, ale jasně kultura je kultura. I tak díky moc.“

„Opět super testík, doufám, že budete pokračovat.“

„Paráda, díky za další kvíz.“


Děkujeme všem, kteří se do našich online kvízů zapojili. Budeme se na vás těšit v nové sezóně, která proběhne již na živo v naší kavárně KUS.

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.