Vyhlášení výsledků 7. online Kavárenského kvízu

Od 4. do 7. března 2021 se uskutečnil další virtuální kvíz, kterým dodržujeme tradici Kavárenských kvízů, běžně konaných v Kavárně KUS. Do sedmého vědomostního boje se vrhl rekordní počet účastníků - celkem 62. I tentokrát někomu témata sedla a někomu zase až tolik ne. Nejedná se pouze o pocity z bodového rozmezí (utržené body začínají totiž na 12 a končí na 60), ale i vaše komentáře. Nejvíce rozporuplnými tématy se stala témata MARVEL a Divadlo Járy Cimrmana. Nutno podotknout, že v obou případech napříč generacemi.

V malé anketě, kterou jsme před spuštěním kvízu uskutečnili na našem instagramovém účtu, jsme se sledujících ptali, z jakého důvodu se do kvízů zapojují. Na výběr byla možnost "chci prověřit své znalosti" a "pro zábavu". 71% respondentů zvolilo variantu pro zábavu, což nás velmi těší. 29% si chce v kvízu prověřit své znalosti. A my se snažíme tyto dva prvky sloučit v každém kvízu, který připravujeme. Chceme pro vás vytvořit především zábavu, zpestřit šedé a stereotypní dny, a rozmanitostí okruhů vás třeba seznámit s něčím pro vás naprosto novým. Proto všem odvážným děkujeme za účast, děkujeme za to, že se do našich kvízů vrháte s vervou a nevzdáváte ani bonusové otázky, i když absolutně netušíte, "která bije". Právě díky vašim originálně vtipným odpovědím se v těchto chvílích bavíme i my (samozřejmě v nejlepším slova smyslu).

Kvíz měl stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Celkem mohli soutěžící získat 65 bodů. Průměrné skóre kvízu je 34,15, což ukazuje, že se tentokrát jednalo o opravdu těžký kvíz. V šestém online Kavárenském kvízu toto číslo činilo 48,78 bodů. Padesáti bodovou hranici překonalo pouze šest soutěžících, těm patří náš obdiv.


VÍTĚZOVÉ 7. ONLINE KAVÁRENSKÉHO KVÍZU

1. zástupce (60/65)
2. Hanushka (58/65)
3. Veroka (56/65)


Gratulujeme! 


VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Kvíz zůstává i nadále aktivní, vyzkoušet si ho můžete tedy i dodatečně.
Stačí kliknout ZDE a kvíz se spustí.


Kvíz pod drobnohledem

Zajímá vás, jaké otázky soutěžícím šly? A u kterých správné odpovědi naopak vázly? Projděte si následující rozbor.


1. OKRUH - Přehrady

Okruh s přehradami se podle počtu správných odpovědí celkově řadí k těm lehčím. Pomyslně nejlehčí otázkou se stala otázka č. 10 "Jedním ze sedmi divů Česka podle ankety z roku 2005 je nádrž přečerpávací vodní elektrárny:" Dlouhé stráně správně označilo 52/62 soutěžících. Nejzáludnější otázkou se stala ta, v níž jsme se ptali na výšku hráze Hooverovy přehrady. Správně odpovědělo pouze 14/62 soutěžících. Výška je neuvěřitelných 221 a půl metru.V bonusové otázce jsme se ptali na název a lokalitu v současnosti největší vodní elektrárny na světě. Obě dvě informace, tedy název i lokalitu (Tři soutěsky, Čína) uvedlo 21/62 soutěžících. Pětice soutěžících uvedla alespoň název a trojice soutěžících uvedla pouze lokalitu. 

 

2. OKRUH - Perličky z českého jazyka

Hned v první otázce jsme vám naservírovali jeden z největších chytáků. Nájezdové ližiny by správně napsalo 22/62 soutěžících. Obdobným chytákem byla i věta "Firma byla protežována vlivným politikem." Oproti tomu jen málokdo udělal chybu ve větě " Mám pro tebe dobrý tip na dovolenou.", Tam správně odpovědělo 58/62 soutěžících. V bonusové otázce jsme se ptali na tyto výrazy: ŠUFÁNEK / KOBZOLE a ŠPLECHTAČKA. Pouze osm soutěžích dokázalo uvést, o co se jedná, tedy o naběračku, brambory a vařečku. Dále zazněla často i mašlovačka, polévka, džbánek nebo kvedlík.


3. OKRUH - MARVEL

V tomto okruhu zabodoval Hulk, kterého zná snad každý. Jeho schopnost, tedy umět se proměnit v zeleného běsnícího obra správně odhalilo 51/62 soutěžících. Celkově se v tomto okruhu poměrně stabilně dařilo, otázka, která získala nejméně správných odpovědí, byla otázka desátá. "Komu předal Tony Stark značnou část svého "know how" (obleky, technologie) a pomyslně ho jmenoval svým nástupcem?" Správně odpovědělo 30/62 soutěžících.

V rámci bonusové otázky jsme vám ukázali trojici helem a chtěli jsme vědět, komu patří.Správnou odpovědí bylo: Ant-Man, Loki a Thor. 10/62 správně uvedlo všechny tři hrdiny. Alespoň jednoho dokázalo uvést dalších osm soutěžících. Dále jsme se dozvěděli, že majiteli jsou Vojta, Kuba, Matěj, Biorobot, Bizon a Asterix.


4. OKRUH - Hrátky s čerty

Otázka s nejvyšším počtem správných odpovědí byla ta zcela poslední - "Jak se jmenoval maňásek, který dělal společnost Štěpánce Haničincové v pořadech pro děti v sedmdesátých letech?", 59/62 odpovědělo správně. Tato otázka se tak stala nejčastěji správně zodpovězenou otázkou v celém kvízu. Nejméně správných odpovědí potom měla otázka devátá - "Do povodí které řeky odtékají vody šumavského Čertova jezera?". Zde zazněla správná odpověď (Dunaj) pouze v šestnácti případech. 37/62 potom mylně uvedlo Vltavu.V bonusové otázce jsme se ptali na název děsivých čertů z rakouského a jihoněmeckého folklóru. Zaznít mělo Krampus/ Krampusové. Správně odpovědělo 34/62 soutěžících, a 34/36, kteří se vůbec pokusili odpovědět. Zazněly ještě odpovědi Krabat a Teufel. 


5. OKRUH - Divadlo Járy Cimrmana

V posledním okruhu jsme se věnovali oblíbenému divadlu. Hned v první otázce "Co ve hře Záskok skrývala Vlasta?" se odpovídalo nejčastěji správně. V tomto případě hned v 53x. Nejtěžší otázka byla: "Českou výpravu směřující k severnímu pólu vyprovodil na nádraží v Praze zápasník Gustav Frištenský. Co polárníkům zabalil s sebou?" Zde uvedlo správnou odpověď pouze 15/62 účastníků.V bonusové otázce jsme se ptali na účastníky zasedání ve hře České nebe. Z osmi osobnosti nám stačilo uvést pouze tři. Tuto podmínku splnilo 29/62 soutěžících. V posledním okruhu jsme se vás také ptali, jaká je vaše nejoblíbenější hra. V nebodované otázce odpovědělo 29 soutěžících. A takto to dopadlo: 
1) Záskok (11)
2) Blaník, Dobytí Severního pólu (3)
3) České nebe, Vyšetřování ztráty třídní knihy (2)
4) Dlouhý, Široký, Krátkozraký; Lijavec; Němý Bobeš (1) 


Z vašich reakcí: 

"Tedy, ta gramatika - dost dobrý. A to si člověk myslí, že to má v malíku!"

"Tentokrát to byly záludnosti, ale Cimrman to zachránil."

"Děkujeme moc."

"Opět velké díky."

"Těžké."

"Marvel potěšil. Těším se příští kvíz, přestože bude asi zase online."

"Díky za kvíz ač záludné otázky."

"Velmi děkujeme za zábavu v těchto těžkých dobách. Vážíme si toho!"


Děkujeme všem za účast a těšíme se na další chytré soutěžení s vámi, které se uskuteční od čtvrtka 1. dubna. 
(Doporučujeme si nastudovat Jamese Bonda.)
 

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.