Vyhlášení výsledků 6. online Kavárenského kvízu

Další, již šestý online Kavárenský kvíz opět ukázal rozdíly mezi soutěžícími. Zatímco někteří si kvíz chválili (především výběr témat), jiní se nám svěřili, že byl pro ně velice těžký. Zda-li byl kvíz těžký nebo lehký, těžko soudit, utržené body totiž začínají na 28 bodech a končí na neuvěřitelných 66 (což je z celkového možného počtu bodů 70, opravdu obdivuhodné skóre). 

Kvíz se uskutečnil od 4. - 7. února a zúčastnilo se ho celkem 54 soutěžících. Těší nás, že se k nám vrací kvízové stálice a i tentokrát jsme přivítali zcela nové účastníky. Soutěžící s přezdívkou Medvěd nám napsal: "Kvíz byl super, proč jsem si toho nevšiml dřív?" Proto i všem dalším, kteří naše kvízy objevili třeba až teď, připomínáme, že si naše kvízy můžete vždy vyzkoušet i zpětně. Všechny minulé kvízy naleznete u aktuální události v programu.

Kvíz měl stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Tentokrát byl jeden okruh doplněn o "podbonusovou" otázku. Celkem mohli soutěžící získat 70 bodů. Ze statistik víme, že průměrný počet bodů činil  48,78. Nejnižší skóre bylo 28 bodů a nejvyšší 66. Gratulujeme všem, kteří dokázali pokořit bodovou hranici 60 bodů (celkem 6 soutěžících). Všem samozřejmě děkujeme za účast.


VÍTĚZOVÉ 6. ONLINE KAVÁRENSKÉHO KVÍZU

1. Gogo (66/70)
2. Patejl (62/70)
3. Medvěd (62/70)

Gratulujeme! 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kvíz zůstává i nadále aktivní, vyzkoušet si ho můžete tedy i dodatečně.
Stačí kliknout ZDE a kvíz se spustí.


Kvíz pod drobnohledem

Zajímá vás, jaké otázky soutěžícím šly? A u kterých správné odpovědi naopak vázly? Projděte si následující rozbor.


1. OKRUH - Malý princ

V historii našich online Kavárenských kvízů vůbec poprvé došlo k úkazu 100% správně zodpovězené otázky. V šesté otázce jsme se vás ptali, co je na obrázku a nikdo nezaváhal. 54/54 soutěžících odpovědělo správně, že se jedná o slona, kterého snědl had. 

Oproti tomu se nedařila otázka ohledně sopek na planetce prince. Sopky jsou tři, z toho dvě činné. Tento fakt vědělo 16/54 spoutěžících. V bonusové otázce jsme chtěli doplnit větu: "Správně vidíme jen srdcem, co je důležité,..." Správná odpověď byla: "... je očím neviditelné." Mnoho účastníků kvízu se pokoušelo vyjádřit myšlenku svými slovy, zcela přesné znění napsalo 19/54 soutěžících. 


2. OKRUH - Čeští a českoslovenští olympijští vítězové 

Nejúspěšnější otázkou v tomto okruhu se stala otázka na olympionika Martina Doktora, 45/54 správně uhádlo, že soutěžil v disciplíně rychlostní kanoistika. 

Nejméně správných odpovědí padlo u otázky šesté: Na letních olympijských hrách v Moskvě v roce 1980 jsme získali mimo jiné i zlatou medaili v jednom kolektivním sportu. Byl to: fotbal! Správnou odpověď vědělo 19/54 soutěžících. V bonusové otázce jsme se ptali na úspěšné sportovce a manžele, kteří spolu získali pět zlatých medailí. 26/54 správně napsalo celé znění správné odpovědi, tedy Emil a Dana Zátopkovi. 23/54 napsalo pouze příjmení manželů. Celkem tedy padlo 49/54 správných odpovědí. 3. OKRUH - Svět v obrazech

V trochu netypickém obrazovém okruhu se velmi dařilo. Podruhé v online kvízech došlo na 100% správně zodpovězenou otázku. Sochu nad Rio De Janeirem poznal každý, kdo se do kvízu pustil. Jenom o tři body méně získaly ruiny kultovního města Machu Picchu. 

Problém nastal při lokalizování národního památníku Mount Rushmore, Pouze 20/54 vědělo, že se nachází v Jižní Dakotě. V bonusové otázce jsme chtěli vyjmenovat alespoň pětici ze sedmi divů světa. Někteří z vás se s touto otázkou prali s humorem. Nebyly tak výjimkou odpovědi stylu: "nějaký chrám", "nějaký maják", "velká socha", "nějaké zahrady", "zahrady, co nevím, jak se jmenují", apod. Zajímavostí je i fakt, že přes oficiální seznam sedmi divů světa, naši soutěžící dali dohromady seznam patnácti divů světa. 29/54 soutěžících splnilo podmínky uvedení alespoň pětice ze sedmičky divů světa.

Právě v tomto okruhu jsme vám nabídli i doplňující otázku, v které jsme se ptali na vaše cestovatelské sny, po kterých buď toužíte, a nebo jste si je už splnili. Odpovědi byly velmi zajímavé. Vedle osvědčených turistických cílů totiž padlo i několik svým způsobem unikátních nebo zajímavých míst (například Praha v šedesátých letech). Několik odpovědí reflektovalo současnou situaci, za všechny uveďme odpoveď soutěžícího, jehož vysněným výletem je v tuto chvíli návštěva prababičky ve Dvoře Králové nad Labem. Kam všude by se soutěžící chtěli vydat?
(Kliknutím na obrázek můžete mapu zvětšit.)

4. OKRUH - Výlety po Česku

Hned první otázka tohoto okruhu se stala nejúspěšnější. Nejvyšší horu Orlických hor - Velkou deštnou, správně označilo 52/54 soutěžících. Chytákem se stala otázka na nejhlubší propast v ČR. 39/54 mylně označilo Macochu. Správnou odpovědí byla Hranická propast, kterou označilo pouze 15/54 soutěžících. Bonusová otázka se ptala na čtveřici národních parků, které u nás máme, 39/54 správně uvedlo všechny čtyři.


5. OKRUH - Střípky české historie

I v tomto okruhu se velice dařilo. Hned dvě otázky získaly 52/54 správných odpovědí - Kdy se odehrála Bitva na Bílé hoře?Jaký osud potkal římskokatolického kněze, českého středověkého náboženského myslitele, vysokoškolského pedagoga, reformátora a kazatele 6. července 1415? 51/54 správných odpovědí získala otázka Po předchozí dohodě o spojení českého a slovenského národa, byl 28. října v Praze národním výborem vyhlášen Československý stát. V kterém roce se tak stalo? a 50/54 získala otázka Svatí Konstantin (Cyril) a Metoděj byli bratři, kteří v rámci své mise na Velké Moravě prosadili staroslověnštinu jako bohoslužebný jazyk, pro který Konstantin vytvořil také písmo nazývané hlaholice. Z kterého řeckého města přišli?. České dějiny měli soutěžící zkrátka v malíku.Otázka, na níž ovšem trochu vyhořeli byla Kolikrát byl filozof, sociolog a pedagog Tomáš Garrigue Masaryk zvolen prezidentem republiky? Správně dokázalo odpovědět pouze 18/54 soutěžících. Správná odpověď byla čtyřikrát. A prezidentů se týkala i závěrečná bonusová otázka, v níž jsme chtěli znát jména všech našich jedenácti prezidentů (československých i českých). Do vyjmenovávání prezidentů se pustilo 36/54 soutěžících. Všech jedenáct potom zvládlo vyjmenovat 33 z nich.


Z vašich reakcí:

"Historie mě poněkud zaskočila, takže to bude asi ostuda."

"Děkuji za milé zpestření."

"Kvíz byl příliš krátký :)."

"Hodně jsem musel přemýšlet, hlavně u divů světa a prezidentů, ale měl jsem dneska dost okno, příště to snad bude lepší :-D."

"Dělal jsem kvíz teprve potřetí, podruhé z toho v limitu. Díky za vytvoření zábavy."

"Díky!"

"Velice těžký kvíz."

"Děkuji! :)"

"Opět děkuji."

"Skvělá témata, jeden z nejlepších online kvízů! Doufám, že si co nejdříve zasoutěžíme offline v KUSu. :)"


Děkujeme všem za účast a těšíme se na další chytré soutěžení s vámi, které se uskuteční od čtvrtka 4. března.

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.