Vyhlášení výsledků 5. online Kavárenského kvízu

Již popáté jste měli možnost zúčastnit se našeho online Kavárenského kvízu. Ten se konal od čtvrtka 7. ledna (právě v tomto termínu by za normálních okolností totiž probíhal v kavárně KUS skutečný Kavárenský kvíz) do neděle 10. ledna. I tentokrát se kvíz konal na webové aplikace Google Docs, aby byl dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 57 soutěžících. I tentokrát se mezi soutěžícími objevili skalní fanoušci, ale i zcela noví účastníci. 

Kvíz měl stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Celkem mohli soutěžící získat 65 bodů. Ze statistik víme, že průměrný počet bodů činil 40,04 (což je zatím nejvyšší číslo!). Nejnižší skóre bylo 20 bodů a nejvyšší 62. Gratulujeme všem, kteří se dokázali přehoupnout přes bodovou hranici 50 bodů (celkem 9 soutěžících), hranici 60 bodů dokázal pokořit jediný soutěžící. Všem samozřejmě děkujeme za účast. 


VÍTĚZOVÉ 4. ONLINE KAVÁRENSKÉHO KVÍZU

Ricky (62/65)
Pivka (57/65)
gogo1965 (56/65)

Gratulujeme!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kvíz zůstává i nadále aktivní, vyzkoušet si ho můžete tedy i dodatečně.
Stačí kliknout ZDE a kvíz se spustí.


Kvíz pod drobnohledem

Zajímá vás, jaké otázky soutěžícím šly? A u kterých správné odpovědi naopak vázly? Projděte si následující rozbor.

1. OKRUH: PO CESTÁCH
V prvním okruhu jsme se zaměřili na díla v nichž hraje důležitou roli právě slovo "cesta" nebo s ním přímo souvisí. Otázka s nejvyšším počtem správných odpovědí byla hned ta první: Jaký je název filmu Tomáše Vorla z roku 2000 s Tomášem Hanákem v hlavní roli? Na tuto otázku znalo správnou odpověď 52/57 soutěžících. Oproti tomu nejméně správných odpovědí padlo u otázky Který román s cestou v názvu není dílem J. Verna? Zde správně odpovědělo pouze 9/57.V bonusové otázce jsme se ptali na města, která spojovala původní Route 66. Správnou odpověď - tedy Los Angeles a Chicago napsalo pouze 9/57 účastníků kvízu. Tato bonusová otázka se tak stala tou nejméně správně zodpovězenou v celém kvízu. Kromě správných měst byla často uváděna města New York, Las Vegas a San Francisco. 


2. OKRUH: ČESKÝ RÁJ II.
Podruhé jsme se na vaše přání podívali na Český ráj. Nejúspěšnější otázkou v tomto okruhu byla otázka druhá Kdo podle legendy naučil Turnováky brousit drahé kameny? Zde padla správná odpověď v 52/57 případech. Nedařilo se v otázce, v níž jsme se ptali na délku toku řeky Jizery. Správně odpovědělo 13/57 soutěžících.V bonusové otázce jsme chtěli znát název filmu, a oba aktéry z fotografie. Kompletní odpověď - tedy název filmu (natáčeného v Českém ráji)  a jména obou dvou herců uvedlo 13/57 soutěžících. Jména obou herců potom zvládlo uvést 32/57 soutěžících. 


3. OKRUH: STAROVĚKÝ EGYPT
Nejvíce správných odpovědí v tomto okruhu si vysloužil Tutanchamon a jeho sarkofág. Správně mu ho dle fotografie přisoudilo 51/57 soutěžících. Největším chytákem se potom stala otázka Kolik stěn má Chufuova (Velká) pyramida? Správně odpovědělo symbolicky pouze 8/57 soutěžících. A právě osm byla správná odpověď. Tato otázka se tak stala tou nejzáludnější v rámci celého kvízu.V bonusové otázce bylo uvedeno několik poněkud děsivých pojmů. Hmyz útočil, mor hubil dobytek, jejich těla byla pokryta vředy, krupobití padlo na zemi egyptskou a další. Ptali jsme se vás, jakým pojmem tato spojení označujeme. Odpověď, kterou jsme očekávali, byla deset ran egyptských. Tuto variantu uvedlo 11/57 soutěžících. Často zněly boží rány, variace na apokalypsu a jednou zazněla dokonce i Tutanchamonova kletba. 


4. OKRUH: HOLLYWOODSKÉ KRÁSKY
V tomto trochu jinak pojatém okruhu jsme účastníkům kvízu ukázali rozkostičkovanou tvář známé herečky, s malou nápovědou potom měli určit, o kterou herečku se jedná. Jistou vítězkou se stala Jennifer Aniston, kterou poznalo 51/57 soutěžících. Tento okruh se všeobecně těšil velké úspěšnosti, nicméně herečkou s nejmenším počtem správných odpovědí 33/57 se stala legenda Sophia Loren.V bonusové otázce jsme potom k poznání herečky nabídli pouze její oči. 17/57 správně hádalo, že na fotografii se skrývá Marilyn Monroe. Někteří v jejích očích viděli Paris Hilton, Christinu Aguileru nebo Cameron Diaz. 
5. OKRUH: PELÍŠKY
I v tomto okruhu se nebývale dařilo. Otázka s nejvyšším počtem správných odpovědí byla ta úplně poslední. Proč řekl Šebek (Miroslav Donutil) Šebkové (Simona Stašová) větu: "Maminko, ty nám jenom hoříš"? Zde odpovědělo správně neuvěřitelných 56/57 soutěžících. Otázka se tak stala nejúspěšnější v celém kvízu. Oproti tomu otázka první obstála nejméně. Správnou písničku v začátku filmu označilo 29/57 hráčů. Poslední bonusová otázka se ptala na větu, kterou odpoví Michal Šebek svému otci na otázku "Co je to tady za hnusnou máničku?!"  V přesném znění tedy: "Myslíš Gagarinova bratra?" ji uvedlo 19/57 účastníků.  


Z vašich reakcí:

"Díky za další zpestření. Vytrvejte!"

"Paráda! Díky za otázky ze starověkého Egypta a těším se na příští kvíz."

"Pro mě to bylo dost těžké, ale užil jsem si to."

"Děkujeme moc za přípravu otázek a těšíme se na Vás v lepších časech! "

"Děkuji moc za to. Vždy se na kvíz moc těším. A na živo to bude ještě lepší. Jen už žádné kostičky :-)."

"Díky za super témata. A díky za kvíz."

"Super."

"Děkuji :)"

"Už se těším naživo."

"Díky :)"

"Chci konečně vyhrát :D"

"Skvělý nápad. Děkujeme." 


Děkujeme všem za účast a těšíme se na další chytré soutěžení s vámi.

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.