Vyhlášení výsledků 4. online Kavárenského kvízu

Ve čtvrtek 10. prosince by za normálních okolností proběhl v kavárně KUS další z Kavárenských kvízů. Bohužel se ale kvíz uskutečnit nemohl, proto jsme se již počtvrté přesunuli do virtuálního světa a připravili pro vás online kvíz, který byl díky webové aplikaci Google Docs dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 47 soutěžících. Kvízu se opět zúčastnili nejen Turnovští, kterých byla naprostá většina, ale i přespolní – hned několik soutěžících se ke kvízu již podruhé přihlásilo například i z Trutnova. Nechyběli ani staří známí, které běžně vídáme při kvízových setkáních v kavárně KUS. Za vaši věrnost vám děkujeme!

I tato online verze kvízu měla stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Celkem mohli soutěžící získat 65 bodů. Ze statistik víme, že průměrný počet bodů činil 34,78 (v předchozím kvízu bylo číslo nižší - 32,5). Nejnižší skóre bylo 15 bodů a nejvyšší 47. Gratulujeme všem, kteří se dokázali přehoupnout přes bodovou hranici 40 bodů (celkem 12 soutěžících) a všem děkujeme za účast. 


VÍTĚZOVÉ 4. ONLINE KAVÁRENSKÉHO KVÍZU

Bratr (47/65)
Mivaho (46/65)
Stabyx (46/65)

Gratulujeme!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kvíz zůstává i nadále aktivní, vyzkoušet si ho můžete tedy i dodatečně.
Stačí kliknout ZDE a kvíz se spustí.


Kvíz pod drobnohledem

Zajímá vás, jaké otázky soutěžícím šly? A u kterých správné odpovědi naopak vázly? Projděte si následující rozbor.

1. OKRUH: SVĚT HARRYHO POTTERA
Otázka s nejvyšším počtem správných odpovědí byla otázka ohledně famfrpálových míčů, 35/47 odpovědělo správně, že mezi ně nepatří kulil. Oproti tomu nejméně správných odpovědí získala otázka č. 5 Lektvar Amorův šíp je nápoj lásky, který každému voní jinak, co z lektvaru nikdy necítila Hermiona? Na tuto otázku dokázalo správně odpovědět 20/47 soutěžícíh. V bonusové otázce jsme vám ukázali trojici zástupců ze světa flory. Mandragoru správně poznala více jak polovina účastníků, nejhůře si nevedlo ani Ďáblovo osidlo. Pomyslným kamenem úrazu se tak stala Úponice jedovatá. Vidět jste ji mohli v pátem díle - Princ dvojí krve, kdy její ozubená klepeta na dlouhých výhoncích tajně odstřihával profesor Křiklan. 


2. OKRUH: TITANIC A JEHO PLAVBA DO ZÁHUBY
Nejúspěšnější otázkou v tomto okruhu byla otázka pátá V roce 1997 byl do kina uveden kasovní trhák Titanic, kteří dva známí herci ztvárnili hlavní role Rose a Jacka?  Zárověň nejůspěšnější otázku v celém kvízu zodpovědělo správně 46/47 účastníků. Otázka se s tímto počtem správných odpovědí stala nejúspěšnější v celém kvízu. Nedařilo se v otázce, v níž jsme se ptali na sesterskou (bratrskou) loď, která byla v docích stavěna souběžně s Titanikem. Hned 27/47 mylně volilo Britannic. Správnou odpovědí byl Olympic - 13/45 správných odpovědí.V bonusové otázce jsme chtěli znát počet obětí této tragické události. Přesný počet (1523) neuvedl nikdo, nejblíže byla odpověď hlásající číslo 1503. Jedenáct soutěžícíh uvedlo 1500, i tuto odpověď jsme ohodnocovali třemi bonusovými body.


3. OKRUH: KABÁT
Kapela Kabát si nejvíc správných odpovědí vysloužila v otázce Komu byla věnována písnička Brousíme nože z alba Do pekla/Do nebe (2015)? Správných odpovědí bylo 34/47. Oproti tomu nejhůře zvládnutou otázkou byla otázka na nejdražší klip v historii kapely. Jenom 9/45 správně zvolilo píseň Valkýra. Nejčastěji volenou odpovědí byla přitom píseň Burlaci 18/47.Bonusová otázka v tomto okruhu byla dle odpovědí velmi těžká. Ptali jsme se na jména členů kapely (zleva doprava), pouze jedenáct účastníků se vůbec odvážilo na otázku odpovídat, z toho pouze 2/47 pojmenovali všechny členy správně i v požadovaném pořadí. (Tomáš Krulich, Ota Váňa, Milan Špalek, Radek Hurčík a Josef Vojtek)


4. OKRUH: FEŠÁCI Z HOLLYWOODU
V tomto trochu jinak pojatém okruhu jsme účastníkům kvízu ukázali rozkostičkovanou tvář známého herce, s malou nápovědou potom měli určit, o kterého herce se jedná. Nezklamal Brad Pitt, kterého poznalo 40/47. Pohořel Josh Holloway, kterého poznalo pouze 17/47 účastníků.V bonusové otázce jsme potom k poznání herce nabídli pouze jeho oči. 17/47 správně hádalo, že na fotografii se skrývá Joaquin Phoenix. Někteří v jeho očích viděli Paula Walkera, Bena Afflecka, Remiho Maleka a hned několikrát Tobeyho Maguirea.
5. OKRUH: SÁM DOMA
Poslední okruh jsme věnovali oblbenému vánočnímu filmu - Sám doma. Otázka s nejvyšším počtem správných odpovědí byla ta, v níž jsme se ptali na mazlíčka Kevinova staršího bratra Buzze. Že se jedná o pavouka vědělo 39/47 odpovídajících. Stejně dobře si vedla i otázka, Při návratu domů našel Peter McCallister něco na zemi, co to bylo? Otázka v níž se odpovídalo nejméně správně byla Jak se jmenuje kapela, se kterou se Kevinova matka dostává zpátky domů? Odpovědi byly trochu chyták, protože se vedle správné odpovědi Kenosha Kickers v nabídce seřadily skutečně existující kapely. Kapelu Buffalo Springfield vybralo 26/47 soutěžících. Tato otázka nakonec získala pouze 5/47 správných odpovědí a stala se tak největším oříškem v celém kvízu. Poslední bonusová otázka se ptala na úplně poslední větu, která ve filmu zazní, Správnou odpovědí byla věta "Kevine, cos vyváděl v mým pokoji?!" - Buzz, správně odpovědělo 9/47, zajímavé je, že se hned několikrát objevila věta "Mám tě rád mami." - Kevin. 


Z vašich reakcí:

Víc jak polovina byla čirá tipovačka.“

Perfektní témata, výborný si uvědomit, že člověk neví nic ani o věcech, o kterých si myslel, že něco ví.“

Super.“

Paráda

Řekla bych, že tenhle kvíz byl snazší než ten předchozí.

Super kvíz!

Chybíte nám.


Děkujeme všem za účast a těšíme se na další chytré soutěžení s vámi.


 

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.