Vybírejte z rozmanitosti divadelního abonmá

I letošní divadelní abonentní řada nabídne pestrou směsici žánrů – drama, komedii, politicky laděnou frašku, muzikál i příběh podle skutečných událostí. Níže naleznete stručný přehled toho, co nás v letošní sezóně čeká.

Podrobné informace o programu a způsobu nákupu abonmá naleznete v Abonentním katalogu. K dostání od čtvrtka 9. července na recepci KC Střelnice, stávajícím abonentům bude zaslán poštou. 

Nová řada nabídne devět představení, abonentní legitimace vás vyjde na 2160 Kč (240 Kč za představení), kromě jistého místa v sále si tak zajistíte i výrazně nižší vstupné, než bude ve volném prodeji.

JIŽ V PRODEJI!


ABONENTNÍ DIVADELNÍ ŘADA 2020/2021

PROGRAM

čtvrtek 17. září 2020
Příběh opravdového herce
Divadlo Absintový Les Ostrava
Hra je inspirována skutečným příběhem úspěšného českého herce, který se v roce 1949 dobrovolně stal spolupracovníkem StB. Díky svému mužnému vzhledu sváděl ženy, které chtěli estébáci kompromitovat, aby je mohli vydírat. Ve hře se mluví, zpívá i tančí. Vše je podáno s humorem, ze kterého ale místy mrazí.

pátek 23. října 2020
Kdo se bojí Virginie Woolfové
Klicperovo divadlo Hradec Králové
Večírek. Hostiteli jsou stárnoucí profesor a jeho žena, kteří si prostřednictvím virtuálního světa a virtuálních příběhů dokážou ubližovat s šokujícím gustem a razancí. Hostem je mladý pár na začátku vztahu i kariéry, plný iluzí o budoucím životě. Romantická představa o harmonii manželské lásky je cupována na kousky.

pátek 20. listopadu 2020
Mrzák inishmaanský
Kašpar, Divadlo v Celetné Praha
Irský dramatik Martin McDonagh ve svých hrách nešetří drsným humorem ani tragickým sentimentem. Jeho hra Mrzák inishmaanský je přesně taková – cynicky explicitní, plná dlouhých rozhovorů, dějových zvratů a bizarních postaviček. Děj hry se točí okolo doložené události, kdy v roce 1934 do Irska přijel režisér Robert J. Flaherty natáčet dokument Muž z Aranu. Právě příjezd filmařů z Hollywoodu je hybatelem děje a jedinou zajímavou novinou za posledních dvacet let, která rozvíří jinak nudný život zdejších obyvatel.

úterý 1. prosince 2020
Monstera Deliciosa
Squadra Sua
Hořkosladké ponoření se do nitra, ve kterém tři muži vítají do svých životů křehkost, vystupují na nebesa a usilují si o život. Monstera Deliciosa není tradiční klaunské představení už jen proto, že si uvědomuje principy, kterých využívá a záměrně je přepaluje do maxima.

pondělí 18. ledna 2021
Kalifornská mlha
Jihočeské divadlo České Budějovice
Příběh se odehrává v obytném přívěsu barmanky Maude, která koupila za tři dolary na bleším trhu údajný zapomenutý obraz mistra akční malby Jacksona Pollocka. Ona sama v něm ale vidí originál a rozhodne se ho nechat ověřit u kapacity v oboru, experta Lionela, bývalého ředitele Metropolitního muzea.

čtvrtek 21. ledna 2021
Ještěrka na slunci
Divadlo v Řeznické Praha
Komorní, komediálně laděná hra Johna Murrella zachycuje odvrácenou tvář skandálního života divadelní ikony Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, ve společnosti jediného muže – oddaného tajemníka George Pitoua.

únor 2021
My Fair Lady (ze Zelňáku)
Městské divadlo Brno
Slavný americký muzikál vznikl na motivy divadelní hry G. B. Shawa Pygmalion a vypráví příběh květinářky Lízy Doolittlové, která projde proměnou v sebevědomou mladou dámu. To, že Líza i její otec mluví v originále anglickým dialektem cockney, inspirovalo autora úpravy Stanislava Mošu k převedení hry do brněnského prostředí a k použití brněnského hantecu. Tak se zrodila My Fair Lady ze Zelňáku, protože postava Lízy se přesunula z původní londýnské tržnice Covent Garden na brněnský Zelný trh.

úterý 9. března 2021
Revizor
Městské divadlo Mladá Boleslav
Jak to vypadá, když do jednoho malého města má přijet vysoký státní úředník, inkognito, aby se přesvědčil, že je vše v pořádku? Každý z obyvatel se mu snaží zalíbit, vlichotit se. Ještě štěstí, že se dá uplácet. Úplatky totiž vládnou světu, ale ne vždy se vyplatí.

pondělí 12. dubna 2021
Listopad
Divadlo ABC Praha
Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Gándhího cholesterol“.


 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.