Ve čtvrtek si připomeneme osobnost Jana Patočky

Vážení milovníci kultury, srdečně vás i tentokráte zveme na hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov, který se přehoupl do své druhé poloviny. Tento týden nás mimo jiné čeká koncert pěveckého sboru Antonín Dvořák Turnov či Zahajovací koncert Interpretační hudební dílny mladých – DPS iuventus, gaude! v Kostele Narození Panny Marie. Kompletní program naleznete ZDE.

Kino Sféra zve tento týden na Špunty na vodě, které promítneme v rámci čtvrtečního dopoledního promítání. Ve čtvrtek také vtrhne do kin zbrusu nová komedie s Dwayne Johnsonem a Zacem Efronem Pobřežní hlídka a milovníci rychlých a starých vozů by si rozhodně neměli nechat ujít snímek Extrémní rychlost.

Událost týdne:

Jan Patočka: Život v pravdě

Tak je nazván komponovaný večer ke čtyřicátému výročí úmrtí Jana Patočky, který se uskuteční dne 15. června od 19 hodin v Městském divadle v Turnově.

Jako interpretka večera bych se s Vámi ráda alespoň skromně podělila "o Jana Patočku" a některé jeho myšlenky, protože znamenají mnoho nejen pro mě, ale i pro Vás, i když to třeba zatím ještě nevíte. Ty myšlenky mají mezinárodní a dobový přesah. Jsou platné o to více dnes, kdy Evropa pomalu ztrácí svou kulturní, společenskou i politickou stabilitu a stojí před úkolem nalézt východiska ze své situace i znovu definovat hodnoty, na nichž bude zakládat své další fungování.

Možnost politické volby je jeden z mála způsobů, jak podle Patočky realizovat lidskou svobodu a není zcela od věci stále si jej připomínat. Tím druhým způsobem je umělecká tvorba. Na počest tohoto významného filosofa a inspirativního člověka proto vznikla i premiéra skladby In memoriam Jan Patočka.

 - Jana Kubánková

Celý článek ZDE.

PROGRAM VEČERA

Marin Hybler: IN MEMORIAM Jan Patočka, op 40
Filosofická sekvence pro sólové housle, violu a dav smyčců

Panelová diskuse o osobnosti Jana Patočky za účasti Danieal Kroupy a Martina Palouše filosofů a signatářů Charty 77 a Petra Blažka, historika Ústavu pro studium totalitních režimů

Peteris Vasks: Hlasy
symfonie o třech větách, hraje orchestr Berg, diriguje Petr Vrábel, sólo Jana Kubánková

Patrnerem koncertu je festival Dvořákův Turnov a Sychrov.

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.