Úspěšné kino Sféra zve na Dámskou jízdu a další speciality

Kino Sféra v Turnově navštívilo v prvních třech měsících letošního roku už necelých 6 000 lidí a se 44 diváky na jedno představení zdaleka převyšuje celorepublikový průměr, který je těsně pod 35 diváky. Sféra si své diváky hýčká speciálními akcemi a netradičními projekcemi a plánuje další novinky. Třeba hned v květnu zve své divačky na Dámskou jízdu, dámy se budou moct se šampaňským v ruce nechat nalíčit a pak si užít filmovou novinku Svátek matek.

V kinech je co do návštěvnosti nejúspěšnější vždy zima, letos však diváci nepřestali chodit ani v jarních měsících. „Do kin šlo hodně českých komedií, ale i lákavé zahraniční snímky jako komiksový Deadpool, oscarový Revenant či Tarantinova novinka Osm hrozných. Diváci si ale užívají i animované filmy a chodí do kina na Kung Fu Pandu, Alvina a Chipmunky či Zootropolis,” říká dramaturg turnovského kina Adam Švancar.

Turnovské kino Sféra bojuje ve srovnání s kiny v okolních městech navíc s velkou konkurencí multiplexů. „Turnované si zvykli jezdit na filmy do Liberce nebo do Boleslavi, kde návštěvu kina spojují s nákupy v obchodních centrech. Na druhou stranu už máme v Turnově i stálé diváky právě z těchto větších měst, kteří přijíždějí za kvalitnější podívanou. Obraz i zvuk se podle nich nedá v kině Sféra s multiplexy srovnat,” doplňuje Švancar.

Kino Sféra pravidelně připravuje pro své diváky speciální projekce a doprovodné akce. Třeba půlnoční kostýmované premiéry tu mají už svou tradici. „V letošní sezóně jsme navíc začali také s živými přenosy oper z londýnského Royal Opera House, čímž jsme zase o něco rozšířili nabídku,” říká dramaturg. Kromě toho jsou stálou součástí programu turnovského kina i děsivé Horror Nights nebo třeba dopolední Kino nejen pro seniory.

Horkou novinkou jsou pak Dámské jízdy. „Na 20. května chystáme Dámskou jízdu s Avonem, na kterou jsou zvány zejména všechny divačky se svými kamarádkami. Odpoledne jim budou v kavárně KUS na Střelnici plně k dispozici kosmetičky a odbornice z Avonu, takže se budou moct u dobré kávy nebo skleničky vína nechat nalíčit či se poradit o čemkoli ze světa krásy. Pak je se skleničkou šampaňského uvedeme do kina na komedii Svátek matek. Ještě před projekcí navíc stihneme losování o zajímavé ceny,” zve na novinku Švancar. Akce spadá do nové kategorie pořadů Kulturního centra Turnov nazvané KUS experta, v rámci které se budou konat také nejrůznější ochutnávky piva, vína či dalších dobrot, ale i jiné zážitkové akce v kavárně a restauraci KUS na Střelnici.

Turnov má oproti ostatním velkou výhodu spočívající v letním kině. Zatímco všude jinde jsou kina v létě poloprázdná, turnovský „letňák” trhá rekordy s návštěvností vyšší než v leckterém multiplexu. „Na léto se moc těšíme. Jako tradičně budeme opakovat nejlepší filmy uplynulého roku, ale hrát se budou i naprosté novinky. V programu pak samozřejmě nebude chybět ani již tradiční svátek všech fanoušků stříbrného plátna - Filmový víkend ČSFD.cz,” uzavírá dramaturg.
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.