Turnovské léto před Střelnicí v červenci

I letos se zapojujeme do programu Turnovského léta koncerty a divadly, které budou před Střelnicí probíhat po celé léto vždy v pátek a v sobotu večer. Přijďte si k nám užít nefalšovanou letní pohodu s dobrou muzikou či divadlem a nezapomeňte na kulturu vzít i děti. Vstupné na všechny akce je dobrovolné.

Začínáme vždy v 19 hodin.

Turnovské léto letos zahájíme 1. července s turnovskou undergroundovou kapelou Roubovaný vokurky, která originálním způsobem nakládá s hudebními žánry jako je folk, country nebo dokonce rock. V sobotu 2. července si na své přijdou malí diváci, pro které loutkové Divadlo b přiveze pohádku Locika. V dobrodružném vyprávění nebude chybět zlatovlasá dívka, čarodějnice Cecílie, rodiče hledající svou ztracenou dceru a samozřejmě nebojácný princ, bez kterého by to prostě nešlo. Druhý červencový víkend bude ryze hudební. V pátek 8. července zavítá do Turnova písničkář a multiinstrumentalista Fanda Holý, který přijede s uskupením the Reverends. Společně představí turnovskému publiku svou tvorbu, která se vyznačuje specifickým souzvukem dechových nástrojů, harmonia, autoharfy, klasických strunných nástrojů a arzenálu perkusí. Vedle klasických vokálů se navíc Fanda Holý nebojí v písních přesedlat na rap. Sobotní večer 9. července bude patřit českorajské stálici, kapele Rouden band, která letos slaví 40 let na hudební scéně. Nestárnoucí rockeři vybalí svůj tradičně pestrý revivalový repertoár.V polovině července se do Turnova vrátí albrechtičtí rockeři Muhu. Ti poměrně nedávno zaváleli v kavárně KUS a předvedli úžasnou show, nabytou pozitivní energií. Na jejich koncert tedy určitě nezapomeňte 15. července přijít. V sobotu 16. července se na letní scéně před Střelnicí představí mladá trojka s názvem WE2. Pražské akustické písničkáře s železnobrodskými kořeny možná ještě pamatuje z loňských Básníků ticha.

V pátek 22. července se můžete těšit na liberecký Retro band, který vám namíchá letní dávku světové pop music, rock 'n' rollu, blues i bigbítu. V sobotu 23. července zabrousíme do trochu jiných hudebních sfér s dámami, které si říkají Trio Opera Diva. Soubor se zaměřuje na interpretaci především klasických operních a operetních árií a písní. V repertoáru má ale i jiné hudební žánry jako například muzikálové melodie, filmovou hudbu nebo jazz. Zazpívá vám Ani Vardanyan z Arménie, na flétnu zahraje Eva Mišková a na klavír turnovská rodačka Drahoslava Satorová.Poslední červencový pátek bude patřit kapele Nothingham. Evergreen turnovské metalové scény vám opět naservíruje svou tvorbu, která se pohybuje na pomezí gotiky a progresivního metalu. V sobotu 30. července potom opět zveme všechny malé diváky na pohádky Jak sloni k chobotu přišli a O nepořádném křečkovi, které přijede s Divadlem jednoho Edy zahrát Mirka Bělohlávková. 

Srpnový přehled akcí naleznete již brzy v programu na www.kcturnov.cz, od 28. července v tištěném srpnovém Programu a na samostatných plakátech.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.