Turnovské letní kino zahajuje provoz

Patří k létu stejně neodmyslitelně jako horké sluneční paprsky, koupání v moři či rybnících, vychlazené nápoje během teplých večerů a pohodová atmosféra při táboráku. Ano, mluvíme o letním kině, které je nedílnou součástí našeho kulturního léta.

I letos pro vás připravujeme pestrou filmovou nabídku a několik speciálních projekcí. Chybět samozřejmě nebude ani letos jubilejní desátý Filmový víkend, pomyslný vrchol filmového léta, který se odehraje tradičně na začátku srpna. Ale nepředbíhejme.

Letní sezónu promítání pod širým nebem zahájíme ve čtvrtek 17. června a hned na úvod se můžete těšit na skvěle obsazený film Bábovky, na který dorazí i režisér filmu Rudolf Havlík. (Pohádky pro Emu, Po čem muži touží).

A na co se můžete již v červnu těšit?

Filmová dramaturgie nabídne od každého něco. Chybět tak nebude nejnovější díl akční série Rychle a zběsile, která s tímto dílem dosáhla na číslo devět. Pro ty, kteří si rádi akční film říznou trochou sci-fi, je připraven souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong. Milovníci hororů se mohou těšit na očekávané pokračování Tichého místa a pokračovat bude i oblíbená hororová série V zajetí démonů, tentokrát s podtitulem Na ďáblův příkaz. Z českých komedií nabídneme zmíněné Bábovky a své premiéry se dočká také romantická komedie Matky.Prostor dostanou i rodinné filmy, do kina zavítá dnes již legendární dvojka Tom a Jerry a dvojice novinek studia Pixar – oscarový snímek Duše i prázdninové dobrodružství chlapce jménem Luca. Dále nabídneme Cruellu od studia Disney v podání Emmy Stone a dva další Oscary oceněné filmy – Chlast a absolutního vítěze Země nomádů.

Více z programu a další informace naleznete na www.kinoturnov.cz.


Novinkou letošní sezóny je rozšířená otevírací doba kiosku letního kina, který vám nabídne klasický sortiment od točeného piva po rychlé občerstvení či nanuky i mimo promítací časy. Kiosek včetně toalet bude za pěkného počasí otevřený denně od 15 do 20 hodin, a to minimálně do konce prázdnin.

Večer pak bude samozřejmě sloužit, tak jako dosud, návštěvníkům filmových představení.

 

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.