Turnovské letní kino láká na novou sezónu

Už ve čtvrtek 18. června se letos poprvé otevře areál turnovského letního kina. Dramaturgie filmů bude uzpůsobená aktuální situaci, kdy řada distributorů přesunuje své plánované premiéry až na podzim, i tak ale nabídneme množství filmových premiér i oblíbených starších filmů. O vzácné letní filmové zážitky pod širým nebem tak ani letos nebude nouze.

Zahajovacím filmem bude premiérový snímek Kalifornský sen s Dakotou Johnson v hlavní roli. Kromě filmových novinek jako Bourák, 3Bobule, Šarlatán nebo SpongeBob: Houba na útěku se diváci mohou těšit i na osvědčené hity jako Bohemian Rhapsody nebo Ženy v běhu. V závislosti na vývoji situace v Hollywoodu vyhlížíme také velkofilmy Tenet režiséra Christophera Nolana nebo Mulan. Jistotou měsíce srpna bude i v letošním roce tradiční Filmový víkend a pravidelné projekce filmového klubu.Stejně jako v loňském roce, i letos na diváky čeká jedna speciální projekce slavného filmu, který se natáčel v Českém ráji. Tentokrát to bude v neděli 5. července pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Novinkou pro letošní rok bude uvedení hned několika obrazově zrestaurovaných snímků ze zlatého fondu české kinematografie. Diváci se mohou těšit na snímky Samotáři, Postřižiny, Hoří, má panenko či Všichni dobří rodáci.

 

Zahájení prázdnin v letním kině

Začátek prázdnin v letním kině se ponese ve znamení dvou speciálních večerů pro děti. V pátek 26. června bude na programu nejnovější animovaný film studia Pixar Frčíme. V sobotu 27. června pak přijde na řadu návrat do magické videohry Jumanji: Další level. Oba večery čeká na děti výrazně levnější vstupné, a to pouze 60 Kč. Zkrátka ale nepřijdou ani starší studenti, na ty po předložení studentského průkazu čeká vstupenka za 100 Kč.

 

Senioři vyrazí do „leťňáku“ levněji

Počínaje zahájením provozu letního kina budou moci standardní zlevněné vstupné uplatnit vedle dětí a studentů také senioři od 65 let. Tato možnost se týká všech běžných projekcí v letním kině. Od září bude v kině Sféra připraven úplně nový ceník, který nabídne další cenově zajímavé varianty pro pořízení vstupenky.

Těšíme se na vás v jednom z nejkrásnějších letních kin České republiky!
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.