Turnovské hudební večery lákají také na balet

Prodej abonentních legitimací na novou sezónu je v plném proudu. V minulých týdnech jsme si představili řadu "UMĚNÍ V KINĚ" a také "DIVADELNÍ ABONMÁ". Třetí abonentní řadou, kterou si právě dnes představíme, budou Turnovské hudební večery.

Abonentní cyklus Turnovské hudební večery je již více než padesát let spjatý s uváděním koncertů klasické hudby v našem městě. Nová abonentní řada obsahuje osm hudebních večerů a nadále pro abonenty platí možnost navštívit jeden z našich adventních koncertů. Cena této abonentní vstupenky je 900 Kč, pro seniory 600 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma. Podrobnější informace hledejte na stranách Abonentního katalogu.

PROGRAM ŘADY TURNOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

středa 26. září 2018
Bohemia balet – Kytice
Bohemia balet Taneční konzervatoře hlavního města Prahy není v cyklu Turnovských večerů nováčkem. Měli jsme už možnost vidět představení Carmina burana a Baletní maličkosti, vždy se zajímavým výkladem uměleckého ředitele Mgr. Jaroslava Slavického. Pro zahájení 53. sezóny Turnovských hudebních večerů jsme zvolili ryze české představení, a to Erbenovu Kytici.

středa 31. října 2018
Láska opravdivá – mužský pěvecký sbor Brno
Mužský pěvecký sbor Láska opravdivá založili v roce 2009 Jaroslav Černocký a Jan Špaček s cílem oživit kdysi bohatou a dnes skomírající tradici interpretace skladeb pro mužský sbor. 

čtvrtek 29. listopadu 2018
Walter Hofbauer
Také letos jsme do dramaturgie zařadili koncert začínajícího umělce, doporučeného Listinou mladých umělců Českého hudebního fondu. Je jím čtyřiadvacetiletý trumpetista Walter Hofbauer. 

středa 30. ledna 2019
Ivan a Lukáš Klánský – Z české klasiky
Za klavírem pro čtyři ruce se sejdou dva vynikající pianisté, otec a syn Klánští. 

úterý 26. února 2019
Rudolphin Ensemble Prague
Smyčcový kvintet Rudolphin Ensemble Prague se skládá ze špičkových hudebníků, členů České filharmonie, kterými jsou Marcel Kozánek a Libor Vilímec (housle), Pavel Hořejší (viola), Tomáš Hostička (violoncello) a Jiří Vopálka (kontrabas). 

středa 6. března 2019
Lubomír Brabec – kytarový recitál
Kytarového virtuóza Lubomíra Brabce řadí odborné kritiky k nejbrilantnějším kytaristům světa. Jeho interpretační umění zabírá velmi širokou a pestrou škálu loutnové a kytarové literatury.

středa 10. dubna 2019
Ars Cameralis – Gotika v Čechách
Po několika letech se do koncertní nabídky vrací středověká hudba. Soubor Ars Cameralis se věnuje poučené interpretaci hudby vrcholného středověku již od svého založení v roce 1963 a ve svém repertoáru má veliké množství středověké hudby z doby 13. až 15. století, ale také hudbu současnosti.

středa 29. května 2019
Královna zpěvu Ema Destinnová
Jedním z vrcholů sezóny bude závěrečný hudebně literární večer s vynikající mezzosopranistkou Andreou Tögel Kalivodovou, klavíristkou Ladislavou Vondráčkovou a herečkou Barborou Šporclovou-Kodetovou, která přednese text. Jedinečný projekt agentury Arco Diva je věnován vzpomínkám na umělkyni, která jako první česká operní pěvkyně dosáhla světového věhlasu.

PODROBNÉ INFORMACE NABÍZÍ ABONENTNÍ KATALOG.

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]