Trhlina i Smrtelní bohové, to jsou novinky v Knihotoči

V kulturní kavárně KUS máte díky Městské knihovně Antonína Marka možnost si například ke kávě bezplatně zapůjčit novinky ze světa knih, které pravidelně obměnujeme. Co nabízí Knihotoč tentokrát?

Od dnešního dne si můžete vypůjčit celkem třiadvacet novinek, mezi nimi i knihy Ve rtěnce je olovo (Gillian Deacon), Básně 2005-2013 (Jan Těsnohlídek), Morituri (Jaroslav Formánek), Vlak Sunset Limited (Cormac McCarthy), Barva mléka (Nell Leyshon), Festival v ulicích (Petr Humplík), Strýčkova ponaučení (Petri Tamminen), Srstí (Liliane Giraudon), Příliš blízké setkání (Jan Kotouč), Vzpoura mrtvých (Otomar Dvořák), Už měkoně vyvádějí (Dagmar Urbánková), Starý sad (Naděžda Munzarová) a Mario Balotelli (Michael Part).

PODROBNĚJI

Trhlina (Jozef Karika)
Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. 

Tichá hrůza – hororové povídky (Více autorů) 
Výbor 16 vynikajících povídek anglických a amerických autorů vybral a přeložil Tomáš Korbař. Nechybí takoví autoři, jako jsou Daphne Du Maurier s povídkou Ptáci, nebo Ray Bradbury s povídkami Malý vrah a Zástup...

Revolver v kabelce (Monika Zgustová)
Jméno Nabokov znají všichni, hlavně díky Lolitě. Považujeme ho za klasika moderní literatury, jeho díla tvoří kánon – a také kult. Monika Zgustová přibližuje čtenářům jeho osobnost spisovatelskou, ale také lidskou. 

Začarovaná (Karel Naxera)
Vévodícím motivem knihy je komplikovaný milostný vztah dvou mladých lidí lékaře a zdravotní sestry v době transformace našeho zdravotnictví v devadesátých letech minulého století. 

Lékaři z domu hrůzy (David Hartl)
Do pražské fakultní nemocnice přijíždí pohledná studentka 3. ročníku medicíny v Bonnu, Grethel Lauchmannová, aby zde získala praxi a rozšířila si znalosti ve svém budoucím povolání lékařky, se zaměřením na obor chirurgie. 

Tulák (Peter Newman)
Tulák je zničený, zlomený muž: nemá jméno, nemluví. Nese však vzácné břemeno, na němž závisí osud lidstva.

V síti (Ivan Langer)
Kniha Ivana Langera V síti je promyšlenou mozaikou postřehů a provokativních šlehů, jimiž bývalý ministr vnitra a někdejší místopředseda ODS komentuje veřejné dění. 

Smrtelní bohové (David Šenk)
Vstupte do vesmíru plného bohů. Zavedou vás k tajemstvím na dně brazilské přehrady Tucuruí, ukáží vám lásku a odhodlání ve vodou a nenávistí zaplavené Kalifornii, budou vašimi průvodci v pražských ulicích, na Marsu i planetách vzdálených desítky světelných let.

Štěkání na měsíc (Aureliu Busuioc)
Román Štěkání na měsíc z roku 1997 pochází z pera výrazného moldavského spisovatele Aurelia Busuioca (1928–2012), který je dnes v Moldavsku již považovaný za klasika. 

Jim Sekáč (Rachel Delahaye)
Skrývá Jimův táta děsivé tajemství? Jim Čeřík nutně potřebuje Turboběžku!, a to co nejdřív. Nejenže je extrarychlá a superhustá, ale hlavně – právě na ní začala jezdit do školy úžasná Fiona. Jestli si ji nepořídí co nejdřív, hrozí, že Fiona zmizí turborychlostní z jeho života. A to by byla pohroma! 

 

-RH

-RH

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]