Tento týden zveme na Písničkářky Napříč, klubový film Ma Ma a na divadelní Blázinec

Tento týden se můžete na Střelnici těšit na hudební festival Písničkářky Napříč. Filmový klub pak nabízí nové španělské drama Ma Ma s Penélope Cruz v hlavní roli. A v pátek všechny srdečně zveme do Městského divadla na komedii s Miroslavem Táborským - Blázinec

Písničkářky Napříč

Už počtvrté se na začátku března na turnovské Střelnici sejdou tři písničkářky napříč žánry a tentokrát by se dalo říct i napříč generacemi.

Tou první bude mladičká písničkářka a multiinstrumentalistka Anna Drábková, jablonecká rodačka, která vystupuje pod pseudonymem Anna D. Druhou účinkující bude písničkářka AGU, muzikantka původem z Polska, která pomocí minimalistických smyček a něžného zpěvu vytváří psychedelicky snovou atmosféru. Její hudba je jemná a pokojná. Trojici doplní legendární písničkářka Dagmar Andrtová-Voňková, jejíž výjimečnost spočívá především ve skvělé technice kytarové hry plné experimentů.

úterý 8. března od 19 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 140 Kč


Ma Ma

Když Magdu (Penélope Cruz) potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším – desetiletému synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života (Luis Tosar).

Drama Julia Medema, jednoho z nejvýraznějších španělských tvůrců současnosti, ukazuje Magdu jako ženu silnou a milující, která i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem.

středa 9. března od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč, členové FK a studenti 80 Kč


Blázinec

Neuvěřitelných patnáct rolí zvládne populární herec Miroslav Táborský vystřídat při představení Blázinec, se kterým míří i do turnovského Městského divadla.

Groteska o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu, je představením jednoho, zato ale vynikajícího herce – Miroslava Táborského. Podle režiséra Jaroslava Gillarda je tohle téma neustále aktuální. „Hra je inspirována mimo jiné motivy Edgara Allana Poea, sugestivní scény strachu a hrůzy jsou protkány jeho typickým humorem,“ uvedl režisér. Nečekané zvraty a konflikty doprovázejí v Blázinci komické situace jako z němého filmu, výstupy často připomenou absurdní divadlo.

pátek 11. března od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.