Tento týden zajděte na kvalitní jazz nebo na Snow Film Fest

Máte pocit, že je na čase rozjasnit pochmurný podzim nějakou tou kulturou? Kulturní centrum Turnov pro vás nachystalo jedinečný jazzový koncert, ale i kvalitní Filmový klub. Kdo už se naopak nemůže dočkat zimních radovánek, nechť přijde do kina na Snow Film Fest.

Filmový klub tentokrát nabízí snímek, který dojímá diváky v kinech po celé Evropě. Film Mami! zvedl ze židlí i filmové fanoušky na festivalu v Cannes, kde mladého režiséra Xaviera Dolana ocenila také porota, a to hned Velkou cenou. 

Kino Sféra nabídne tento týden ještě jednu lahůdku, jen z  trochu jiného soudku. Chystaný Snow Film Fest vám zvedne adrenalin, představuje totiž extrémní zimní sporty.

Samostatnou zmínku si pak tento týden zaslouží koncert Traditional Jazz Studia, který bude k vidění a slyšení v pátek ve velkém sále KC Střelnice. Podle mnohých v českém jazzu lepší uskupení není, přijďte se o tom přesvědčit.

Filmový klub: Mami!

Filmový klub pro své diváky tento týden vybral psychologické drama z kanadsko-francouzské koprodukce.

Film Mami! se zaměřil na emotivní téma dospívajícího chlapce s diagnózou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti). Mladý režisér Xavier Dolan dostal za svůj počin od porotců na festivalu v Cannes Velkou cenu. 

středa 5. listopadu od 19.30 hodin, Filmový klub, kino Sféra, vstupné 100 Kč/členové FK a studenti 80 Kč

Koncert: Traditional Jazz Studio

Toužíte po skutečně mistrovském hudebním zážitku? V pátek budete mít jedinečnou příležitost si ho dopřát. Traditional Jazz Studio je tím nejlepším, co je možné z českého jazzu slyšet.

Koncertují už pětapadesát let a stále nemají v Česku konkurenci, hrají jazzovou klasiku 20. let, ale čerpají i z modernějšího období vývoje tohoto žánru.

Kapela někdy familiérně označovaná podle svého kapelníka jako Smetáčkovci přiveze do Kulturního centra Turnov písničky jako Nobody´s Sweetheart nebo Armstrongovu klasiku Struttin' with Some Barbecue.

pátek 7. listopadu od 20 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 110 Kč/ na místě 150 Kč

Snow Film Fest

Filmy o extrémních polárních expedicích, šokujících výkonech sportovců i o tom, jak prožívají své životy, když opadne adrenalin.

Promítat se budou čtyři filmy a hned několik bonusů. Díky nim se na chvíli dostanete do malého horského městečka Arslanbob, ale i ke vzbouřeným šerpům na Mount Everestu. Zároveň se dozvíte něco o polárníkovi Peteru Valušiakovi a zhlédnete nejlepší freeridingový film, který by loni natočen.

sobota 8. listopadu od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč
 


Zajímá vás, co Kulturním centru Turnov chystá? Chcete mít aktuální informace a vědět o všem, co se v kultuře děje a dít bude? Přidejte se k nám na facebooku.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.