Tento týden zahraje na Střelnici Hradišťan a do kin jde film Jupiter vychází

První únorový týden se mají všichni kulturní nadšenci na co těšit. Hned v pondělí večer bude Městské divadlo patřit hře Vinnetou, úterní Cestovatelský klub vás zavede až na dalekou Madeiru a na čtvrtek se chystá velký koncert kapely Hradišťan. Filmoví fanoušci určitě ocení premiéru snímku Jupiter vychází. Nabitý týden pak završí páteční koncert skupin Bigbítek a Zabeat! na malé scéně.

Vinnetou

Nesmrtelného Vinnetoua a Old Shatterhanda vytáhlo znovu na světlo Městské divadlo Kladno, otěží se ujal režisér Ondřej Pavelka a do sedel se vyhoupli třeba Vojta Kotek nebo Jakub Prachař. Všichni se pak v únoru společně vydají na cestu do turnovského Městského divadla, kde potěší diváky tradičním příběhem v novém kabátě od dramatika Petra Kolečka.

pondělí 2. února od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné 280 Kč


Madeira – ráj v Atlantiku

Cestovatelská diashow Martina Loewa o ostrově plném květin, dobrého vína a fantastických vyhlídek. Strmé horské srázy porostlé bujnou džunglí jsou protkány úzkými stezkami vodních stružek, na vrcholcích hor leží ledová mlha, zatímco na pobřeží se slaví květinový festival.

úterý 3. února od 18 hodin, kino Sféra, vstupné 70 Kč


Premiéra: Jupiter vychází 3D

Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. 

Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu – její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru.

čtvrtek 5. února od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 130 Kč


Hradišťan

Hudební únor začínáme koncertem kapely Hradišťan. Tohle ojedinělé těleso s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem zahraje ve velkém sále KC Střelnice už tento čtvrtek.

Silným inspiračním zdrojem kapely Hradišťan byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu houslista a hudební skladatel  Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Začala se významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

čtvrtek 5. února od 20 hodin, KC Střelnice, vstupné dle místa sezení 320 Kč/290 Kč/ 260 Kč


Bigbítek + Zabeat!

Kapela Zabeat! prošla komplikovaným vývojem, ale už delší dobu se věnuje produkování vlastní tvorby ve stylu úderného folkrocku.

Současní členové kapely Zabeat! jsou Jarda Dvořák – basa, Jarda Špína – kytara a zpěv, Petr Šindler – bicí, Katka Matisová – vokalistka, Jarda Pácal – Saxofon, Láda Vokřínek – housle a dále v kapele hostuje Filip Valkoun – kytara.

pátek 6. února od 20 hodin, Restaurace Střelnice, vstupné dobrovolné

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.