Tento týden zahraje na malé scéně kapela Dark Side a podívat se můžete až do dalekého Íránu

Nadcházející týden chystáme výlet s Cestovatelským klubem až do dalekého Íránu. Hudebně zůstaneme v pátek naopak doma, na malé scéně vystoupí kapela Dark Side. V neděli se navíc na Střelnici chystá další koncert z cyklu Písničky Napříč, tentokrát s René Součkem. Kino Sféra pak zve na trochu zdravého strachu na páteční Horror Night s filmem Neutečeš a zapomenout nesmíme ani na sobotní divadelní pohádku Obušku! Z pytle ven!

Írán – země boha a slunce

Cestovatel Luboš Vránek nás provede slovem i obrazem současným Íránem s ohlédnutím do historie Persie.

Kouzlo Orientu stále přitahuje silou tajemnosti a z toho vyplývající zvědavosti. Přestože Írán není zrovna zemí, do které se valí zástupy turistů, rozhodně stojí za vidění. Jeho starší název Persie provokuje fantazii a vyvolává představy dlouhých karavan, hlučných bazarů prosycených vůněmi exotiky, tajemných chrámů s ještě tajemnějšími kněžími a měst s nádhernými paláci a zahradami, které obývají dobyvatelé i moudří vládci. Při cestě napříč Persií, kterou vás provede Luboš Vránek, se nechte překvapit přívětivými lidmi, pouštní krajinou, zemí opěvovanou skvělými básníky a plnou pohádkových mešit a paláců.

úterý 14. dubna od 18 hodin, kino Sféra, vstupné 70 Kč


Dark Side

„Jsme už zkušení bigbítoví harcovníci, nicméně máme neklidná srdce a pořád zkoušíme a hledáme nové cesty,“ tvrdí o sobě kapela Dark Side.

Skupina Dark Side vznikla v roce 2011 ve složení Dušan (kytara), Jirka (basa), Simona (zpěv) a sampler – to ostatní. Cílem bylo hrát netuctové věci, zejména pak něco jako gothic po česku. Někdy v srpnu 2011 nastoupil do kapely další kytarista Míra, čímž se zvuk celkově zhutnil. Dark Side bude další kapelou, která se představí nejen rockovým fanouškům na malé (domácí) scéně v Restauraci Střelnice.

pátek 17. dubna od 20 hodin, Restaurace Střelnice, vstupné dobrovolné


Horror Night: Neutečeš

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra.

pátek 17. dubna od 22 hodin, kino Sféra, vstupné 110 Kč


Obušku! Z pytle ven!

Divadelní společnost Julie Jurištové přiveze klasickou pohádku na motivy K. J. Erbena, tentokrát v muzikálovém podání.

Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask.

sobota 18. dubna od 10 hodin, Městské divadlo, vstupné 50 Kč


Písničky Napříč: René Souček

V dubnovém pořadu Písničky napříč bude hostem Ondřeje Halamy písničkář René Souček hrající vlastní tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo.

Jeho texty jsou jakoby ze života, jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout city v pomalých a dumavých písních. René Souček je také pravidelným účastníkem festivalů jako jsou Muzikantské žně ve Frýdku-Místku nebo Colours of Ostrava. Reného velkým fanouškem je mimo jiné také Jarek Nohavica.

neděle 19. dubna od 19 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.