Tento týden začínáme Pohovkou, ale těšit se můžete i na Vetřelce

Právě začíná týden doslova nabitý kulturou. Dnes usedne na Pohovku Sabina Laurinová, ve středu přivítá Turnovský hudební večer Sašu Rašilova a Ensemble Martinů. Ve čtvrtek se zasmějete na travesti show Hanky Panky. Víkend patří již tradičně také dětem, v sobotu se v divadle hraje pohádka s názvem Čarovná rybí kostička, v neděli odpoledne si pak nejmenší zařádí na Velkém rodinném karnevale.

Ani kino Sféra se nenechá zahanbit. Ve čtvrtek uvede premiéru akčního blockbusteru s Colinem Firthem v roli tajného agenta s názvem Kingsman: Tajná služba. Pátek bude svátkem všech fanoušků sci-fi klasiky, na plátna kin se totiž v Česku poprvé od 80. let vrací legendární Vetřelec, navíc v remastrované verzi a režisérském sestřihu.

Pohovka: Sabina Laurinová

Hostem únorové Pohovky bude herečka, dabérka a moderátorka Sabina Laurinová a moderování se ujme režisér a dramaturg Milan Schejbal. O hudební doprovod a se pak postará Pavel Půta a Andy Seidl.

Sabina Laurinová se objevovala na prknech Národního divadla, divadla Semafor a v roce 1992 získala angažmá v Divadle ABC. Prosadila se rolí v seriálu Zdivočelá země a děti ji znají jako představitelku záporných princezen z pohádek jako je Z pekla štěstí nebo Ošklivá princezna. Jako moderátorka se uplatnila po boku Pavla Trávníčka v hudební soutěži DO-RE-MI.

úterý 17. února od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné 200 Kč/senioři na OSV 140 Kč


THV: Saša Rašilov a Ensemble Martinů

Poetický a romanticky laděný koncert oslavující génia W. A. Mozarta, jeho pobyt v Praze a lásku k ní prostřednictvím proslulých básní Jaroslava Seiferta. Verše přednáší Saša Rašilov, člen Národního divadla v Praze.

Ensemble Martinů je pražské klavírní kvarteto hrající ve složení Miroslav Matějka (flétna), Radka Preislerová (housle), Simona Hečová (violoncello) a Štěpán Kos (klavír). Svým projevem a zvukovostí se řadí k nejvýraznějším souborovým uskupením v České republice.

středa 18. února od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 100 Kč/na místě 120 Kč


Travesti Show: Hanky Panky

Vykročte do nového roku pravou nohou se skupinou Hanky Panky! Slečny Stefany, Jennifer a Nadja v novém pořadu zrekapitulují (nejen) vlastní novoroční předsevzetí a na základě ne/úspěšnosti jejich plnění pomohou divákům formulovat plány do budoucna tak, aby v roce 2015 každý mohl žít na vysoké noze (a vysokém podpatku). 

čtvrtek 19. února od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 220 Kč/na místě 250 Kč


Čarovná rybí kostička

Veselá pohádka s písničkami o věcech ne vždy veselých z pera princezny Alenky.

Pohádku Čarovná rybí kostička napsal už v roce 1868 Charles Dickens, který v ní představuje krále Nováka Prvního a jeho devatenáct dětí. Nejstarší Alenka se stará o všechny, a to by jistě nebylo pro malou princeznu jednoduché, kdyby jí nepomohla dobrá víla Bábrdlina. Ta Alence daruje kouzelnou kostičku z lososa.

Hraje Divadlo Alfa Plzeň, představení je vhodné pro děti od čtyř let.

sobota 21. února od 10 hodin, Městské divadlo, vstupné 50 Kč


Velký rodinný karneval

Žlutá ponorka ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov, s.r.o. vás zve na karneval do ledového království.

Čekají nás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Chybět nebude ani velká promenáda masek. Taneční rej potrvá do 17 hodin. Takže neváhejte a chystejte kostýmy!

neděle 22. února od 15 hodin, KC Střelnice, vstupné 50 Kč/s maskou 30 Kč


Premiéra: Kingsman: Tajná služba

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná.

Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu.

čtvrtek 19. února od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč


Horror Night: Vetřelec

"Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší." Je to už víc než pětatřicet let, co tenhle mrazivý slogan lákal diváky do kin. Někteří fanoušci tak ani neměli nikdy možnost Vetřelce na stříbrném plátně vidět a tahle příležitost se jim naskytne až nyní.

V pátek 20. února na sférácké Horror Night budou mít všichni fanoušci téhle kultovní záležitosti příležitost vidět, jak přesně to Ridley Scott se svým bezesporu nejúspěšnějším sci-fi filmem myslel.

pátek 20. února od 22 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.