Tento týden vás zveme na Vánoce s Choreou a půlnočku Star Wars

Tento týden si přijdou na své fanoušci nejrůznějších kulturních zážitků. Na Pohovku si přijede s Petrem Vydrou povídat Jan Rosák, milovníky divadla pak jistě potěší představení Vánoce s Choreou a hudební zážitek zajistí třetí adventní koncert v Domě Na Sboře. Dobrou zprávu máme i pro filmové fanoušky, tento týden je tu totiž konečně půlnoční kostýmovaná premiéra novinky Star Wars: Síla se probouzí a ještě předtím můžou všichni nadšenci zajít do kina Sféra na "kultovku" Monty Python a Svatý Grál

Pohovka: Jan Rosák

Jan Rosák je český rozhlasový a televizní hlasatel a příležitostný herec a moderátor. Je považován za špičku mezi českými moderátory, navíc je pětinásobným držitelem ceny TýTý v této kategorii.

O pracovních i nepracovních tématech si přijede sympatický moderátor a tvář televizního i rozhlasového vysílání Jan Rosák povídat na turnovskou talk show Pohovka s moderátorem Petrem Vydrou.

Hudební doprovod zajistí jako již tradičně Pavel Půta a Andy Seidl.

úterý 15. prosince od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné 140 Kč,  senioři na OSV 200 Kč


Vánoce s Choreou

Představení obsahuje vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a jsou různě obměňovány.

Ve vzácné syntéze tradiční hudby, zpěvu, tance, lidového divadla a výtvarného cítění jakoby vdechla Chorea Bohemica život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. V českém vánočním repertoáru, jak jej prezentuje tento soubor, koluje nepřetržitá sounáležitost umělé a lidové hudby, vane z něj kouzlo barokních kancionálů, kantorských pastorel i pastýřského vytrubování. Všechno jakoby se slévalo do jediného tvaru pravého, nefalšovaného světa poezie. Chorea Bohemica tak tlumočí soudobými výrazovými prostředky nepomíjivý půvab Vánoc současnému divákovi.

sobota 19. prosince od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč


Jitka a Ondřej Koláčných a Veronika Vildmanová

Čtvrtý adventní koncert uvádíme k poctě pátera Antonína Marka ve spolupráci s Městskou knihov- nou Antonína Marka, která letos slaví významné výročí od svého založení. Přijďte načerpat tu pravou vánoční atmosféru ještě před samotnými svátky.

neděle 20. prosince od 15 hodin, Dům Na Sboře, vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.