Tento týden vás zveme na Shakespeara a Brabence

V nadcházejícím týdnu si přijdou na své hlavně milovníci divadla. Hned zítra se na Střelnici chystá představení Dívčí válka, podle tvůrců nejhranější a nejúspěšnější ze všech divadelních her v České republice. V neděli pak přijde na řadu abonentní Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Kromě toho přiveze ve středu Karel Šíp svou talk show Minipárty, jako hosta si do Turnova zve Josefa Aloise Náhlovského. Zajímavou nabídku má i Filmový klub, který uvede Evangelium podle Brabence. Nezapomínáme ani na nejmenší, Městské divadlo jim bude patřit v sobotu s pohádkou Jak se Honza učil čarovat. 

Dívčí válka

Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Jeho atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení. Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.

úterý 24. března od 19 hodin, KC Střelnice - velký sál, vstupné dle místa sezení 370 Kč/350 Kč


Minipárty s Karlem Šípem a J. A. Náhlovským

Minipárty je zcela nová zábavná talk show, která je volnou alternativou velmi úspěšného televizního pořadu Všechnopárty. Oba pořady pojí to nejdůležitější – osoba moderátora, komentátora a baviče Karla Šípa. Do Turnova na prkna Turnovského divadla dorazí se svým hostem Josefem Aloisem Náhlovským.

středa 25. března od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné 290 Kč


Filmový klub: Evangelium podle Brabence

Kniha rozhovorů novinářky Renaty Kalenské se členem Plastic People of the Universe Vratislavem Brabencem zachycovala nejen vzpomínky na undergroundovou éru, ale také autorčiny zážitky s touto svéráznou osobností. Na nich staví filmové pokračování této publikace, které zachycuje další rozhovory Kalenské a Brabence – improvizovaná povídání odehrávající se na místech, jež pro Brabence a Kalenskou něco znamenají. Vzniklo tak pásmo nezávazného filozofování, sebeironických vtipů i poznámek o životě ptáků a přírodě jako takové. Záznamy povídání obou aktérů většinou snímané ruční kamerou jsou prokládány poetickými vsuvkami.

středa 25. března od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč/80 Kč studenti a členové FK


Jak se Honza učil čarovat

V dětském muzikálu podle námětu Jaroslava Pustky s hudbou Romana Krebse se setkává pohádkový Honza s kouzelníkem, aby tentokrát společně prošli příběhem, kde Honza opět poznává, že bez práce nejsou buchty, a že kouzla nejsou žádné čáry. Pohádkový muzikál Jak se Honza učil čarovat v režii Tomáše Krauchera přijede turnovským nejmenším divákům zahrát Divadlo Pohádka.

sobota 28. března od 10 hodin, Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo, vstupné 50 Kč


Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách. Jestli vám to připadá nemožné, přijďte se na ten divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matějkou podívat. Divadlo v Dlouhé se rozhodlo tento nevšední text inscenovat jako první v České republice.

sobota 28. března od 19.30 hodin, abonentní divadelní představení + veřejnost, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 280 Kč

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.