Tento týden vás zveme na půlnoční kostýmovou premiéru nových Star Wars či poslední adventní koncert

Vážení milovníci kultury, adventní čas už je za polovinou, my ale rozhodně nepolevujeme a i tento týden servírujeme notnou dávku kultury. Pokud si maminky potřebujete v klidu dopéct cukroví a udělat vánoční úklid, vyšlete tatínky s dětmi v sobotu 17. prosince do Městského divadla, kde se od 10 hodin chystá pohádka Fridolín se hledá, (nejen) tatínkové potom mohou za odměnu na večerní koncert turnovského dua Tamdoletma.

Do kina Sféra můžete vyrazit už v úterý na francouzský snímek Monsieur Chocolat o prvním černošském klaunovi. Velká událost se odehraje v noci ze středy na čtvrtek, kdy do kin premiérově vtrhne nový díl ze série Star Wars a kino Sféra si nenechá ujít příležitost kostýmové půlnoční premiéry. O víkendu promítneme pro dětské diváky animovanou pohádku Lichožrouti a pro velké komedii Pařba o Vánocích. Připomínáme možnost nákupu vánočních dárkových poukazů pro vaše nejbližší. Předprodej na jarní divadelní i jiná představení byl již spuštěn. Kompletní nabídku akcí naleznete ZDE. Potěšte pod stromečkem kulturním zážitkem!

Mimo jiné vás srdečně zveme na následující pořady:

Pohovka - hrabě František Kinský
Večerem provází Josef Klíma.
V polovině prosince přivítáme v divadle charismatického pana hraběte Františka Kinského (1947), kterého jste mohli vidět v televizi např. Na plovárně, nebo v pořadu K. Šípa Všechnopárty. A teď máte jedinečnou příležitost v turnovském divadle. Hudební doprovod zajistí Klíma band - Klíma, Půta, Seidl.

úterý 13. prosince od 19 hodin, Městské divadlo Turnov, vstupné 200 Kč, senioři na OSV za 140 Kč
 

Marie Iljašenko – O literatuře 
Marie Iljašenko, „dívka mnoha světů“, jak ji na Festivalu spisovatelů Praha 2016 nazval Petr Vizina, se narodila v roce 1983 v Kyjevě v rodině s českopolskými kořeny. Vystudovala rusistiku, komparatistiku a překládá z ruštiny, polštiny a ukrajinštiny. Příležitostně publikuje eseje a recenze v čtrnáctideníku A2 a slovenském Romboidu. Její básnická sbírka Osip míří na jih představuje vyzrálý debut, o čemž svědčí nominace na cenu DILIA Litera pro objev roku.

středa 14. prosince od 19 hodin, Kavárna KUS, zdarma
 

Vzhůru pastýřové
Na poslední adventní koncert vás zveme do Chrámu Narození Panny Marie.
Adventní, vánoční a duchovní skladby přednese Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Turnovské orchestrální sdružení a sólisté, provedení řídí Bohuslav Lédl. Hlavní částí programu bude českolatinská II. mše půlnoční Jakuba Jana Ryby, muzikanty zvaná "druhá Rybovka".

neděle 18. prosince od 15 hodin, Chrám Narození Panny Marie

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.