Tento týden vás zveme na přednášku o Nepálu a dva skvělé filmy do kina

V prvé řadě bychom vám rádi za Kulturní centrum Turnov popřáli do nového roku mnoho štěstí, zdraví a úspěchů, ať je přesně podle vašich představ.

Tento týden se mohou dobrodruzi těšit na úterní Cestovatelský klub, ve středu má Filmový klub na programu skvělý film a ve čtvrtek vás zveme na premiéru nového Tarantinova westernu Osm hrozných. 

Trek do BC Kanchejnujgy

Hned v úterý se chystá Cestovatelský klub nazvaný „Trek do BC Kanchenjugy“, na kterém vás cestovatelka Radka Tkačíková zavede do málo známé oblasti východního Nepálu pod třetí nejvyšší horu světa, posvátnou Kanchenjungu. Nahlédnete mimo jiné i pod pokličku života etnika Limů i Sherpů žijících na úpatí hory.

úterý 5. ledna od 18 hodin, kino Sféra, vstupné 70 Kč


Zbrusu Nový zákon

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život.

Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let?

středa 6. ledna od 19.30 hodin, kino Sféra, Filmový klub, vstupné 100 Kč/studenti a členové FK 80 Kč


Premiéra: Osm hrozných

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou...

čtvrtek 7. ledna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.