Tento týden vás zveme na operu, divadlo i literaturu

Tento týden vás čeká mnoho kulturních zážitků. Ještě dnes váz zveme na živý přenos Mozartovy opery z Londýna, zítra se pobavíte v divadle na představení Smolíkovi. Ve středu zahajujeme letošní cyklus povídání O literatuře, tentokrát dorazí český novinář a spisovatel Karel Hvížďala. K divadlu se ještě jednou vrátíme, a to s Divadelním souborem J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou, který vás srdečně zve na Strakonického dudáka.

Pozadu nezůstává ani kino, ve kterém bude k vidění česká novinka Tomáše Vorla Instalatér z Tuchlovic. A pro fanoušky hollywoodské produkce je v programu tohoto týdne třeba Jack Reacher s podtitulem Nevracej se. 

Takové jsou všechny

Živý přenos opery z londýnského Royal Opera House.
Mozartova v pořadí třetí spolupráce s libretistou Lorenzem da Ponte, ze které vzešly i opery Figarova svatba a Don Giovanni. Semyon Bychkov diriguje v této opeře talentovanou Corinne Winters a další hvězdy ROH.

pondělí 17. října od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 300 Kč/studenti a senioři 250 Kč


Karel Hvížďala

V říjnu bude hostem  Petra Viziny český novinář, spisovatel a dramatik Karel Hvížďala.
Český novinář, spisovatel a dramatik, který spolupracuje s mnoha českými deníky i týdeníky a dalšími periodiky a také s Českou televizí a Českým rozhlasem, je autorem mnoha knih rozhovorů, románů, novel, knížek pro děti a více než dvou desítek rozhlasových her. Krom mnoha dalších je též držitelem  novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky.

Jeho zatím poslední kniha Evropa, Rusko, teroristé a běženci mapuje formou rozhovorů eskalující krize loňského roku a debata s moderátorem Petrem Vizinou se jistě povede i na toto téma.

středa 19. října od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné zdarma


Strakonický dudák aneb Hody divých žen

Tuhle divadelní klasiku ve svěžím nastudování s hudbou Jaroslava Krčka zahraje v turnovském Městském divadle ochotnický spolek Tyl Lomnice nad Popelkou.
Je to hra, která klade otázky a také dává odpovědi, varuje a chválí, ukazuje hodnoty a cestu k nim. Mluví o lásce Dorotky, bez které by Švanda podlehl svodům a nástrahám, o lásce matky, připravené obětovat samu sebe, o rodině, její síle a poutech, o lásce k bližním, domovu a vlasti. Také ale obnažuje charaktery a varuje před lhostejností a posedlostí bohatstvím.

pátek 21. října od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.