Tento týden vás zveme na hudební festival Básníci ticha a po létě se stěhujeme zpět do kina Sféra

Hudební festivaly jsou sice spojené hlavně s létem, které pomalu končí, ale my pro vás ještě jeden takový festival máme. Tuhle sobotu se před turnovskou Střelnicí chystají Básníci ticha s kapelami jako Tornado Lue nebo Ladě.

Ještě tento týden se můžete těšit také na další pořad v kulturní kavárně KUS a ve čtvrtek se vracíme z letního kina do kina Sféra na Střelnici s premiérovým filmem Kurýr: Restart.  

Eva Matylda Jiřičková

"NAŠE SVĚTY PROPOJENÉ JSOU" je motto, kterým uvádí Eva Matylda Jiřičková svou výstavu obrazů v galerii U Beránka v Infocentru Turnov. Vernisáž se bude konat 1. září od 17 hodin a v jejím rámci se chystá v kulturní kavárně KUS i koncert za doprovodu Karla Jiroše a dalších muzikantů.

úterý 1. září od 18 hodin, kavárna KUS, vstupné dobrovolné


Premiéra: Kurýr: Restart

Profesionální kurýr Frank Martin (Ed Skrein) se tentokráte musí vypořádat se skupinou ruských obchodníků s lidmi a nájemnou vražedkyní, která si Franka pojistí tím, že mu unese otce (Ray Stevenson).

Snímek plný akce, napětí a automobilových honiček po francouzských silnicích poruší veškerá pravidla.

čtvrtek 3. září od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč


Básníci ticha

Hudební festival Básníci ticha představí v Turnově již počtvrté to nejlepší z alternativní hudební scény. Letos se vše odehraje poprvé před Kulturním centrem Střelnice, kde vystoupí kapely jako Ladě, Garage & Tony Ducháček nebo Tornado Lue.

V sobotu 5. září ožije prostranství před Kulturním centrem Střelnice jedinečným hudebním festivalem, na kterém se na jednom místě sejdou nejlepší kapely nezávislé hudební scény z Česka a Slovenska. Celkem budou Básníci ticha hostit šest skupin. První z nich, českolipská sestava Old Minka Band, hraje hudbu plnou touhy a křehkosti, ušpiněnou hospodou a ulicí. Druhým hostem festivalu bude Duo Pavoon, které tvoří bicí nástroje a elektronické efekty Pavla Fajta a originální pěvecký projev a hra na klávesové nástroje Oony Kastner. Legendou nezávislé hudební scény jsou pak Tornado Lue, kteří patří k nejlépe hodnoceným slovenským kapelám vůbec. Ze zbývajících je potřeba zmínit ještě pub rockovou kapelu Echt! a další z legend, která patřila k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem a novou vlnou, Garage & Tony Ducháček. Šestici uzavírá kapela Ladě, která je nepochybně tím nejlepším z české hudby stojícím mimo pozornost mainstreamových médií.

sobota 5. září od 16 hodin, před KC Střelnice, vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč, studenti 125 Kč, děti do 15 let zdarma

File admin/_projectSetting/E2u_base_setting.xml not valid!
/var/www/clients/client1/web88/web/admin/_core/classes/Xml/Xml.php [57]