Tento týden vás zveme na divadelní klasiku Romeo a Julie

Tento týden se můžete těšit na divadelní klasiku Romeo a Julie v podání souboru Kašpar z Divadla v Celetné Praha. U divadla pak zůstaneme i v sobotu, kdy zveme rodiny s dětmi na představení Trampoty čerta Culínka. Pro milovníky hudby je na středu připravený varhanní recitál Václava Uhlíře.

Kino Sféra s nabídkou rozhodně nezaostává, promítat se bude třeba nový detektivní thriller Dívka ve vlaku nebo česká komedie Bezva ženská na krku. Klubovým filmem tohoto týdne je skvělá novinka Tohle je náš svět.

Aby byla naše nabídka kompletní, nesmíme zapomínat na obměněný knihotoč v kavárně KUS, kde na vás čekají knižní novinky tohoto měsíce. 

Václav Uhlíř - varhanní recitál

Václav Uhlíř patří mezi významné interprety a znalce varhan v Čechách.

Během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Soustavně se věnuje koncertní činnosti a spolupracuje s různými orchestry, sbory a sólisty.

středa 12. října od 19.30 hodin, chrám Narození Panny Marie, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč


Romeo a Julie

Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav.
Text patřící k vrcholným tragédiím se divadelníci ze souboru Kašpar rozhodli adaptovat na míru osmi postavám, aniž by se cokoliv ubralo na sdělnosti příběhu, kterou tato hra nese. Ačkoliv by se mohlo zdát, že pokud se sebere dramatu více než deset postav, bude postrádat výraznou část, režisérovi Jakubu Špalkovi se podařilo i s minimem postav vytvořit velice kompaktní inscenaci, které nic nechybí.

čtvrtek 13. října od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč


Trampoty čerta Culínka

Trampoty čertíka Culínka aneb Čertovsky veselý muzikál otevírá před dětmi i dospělými pohádkový příběh o dvou rozpustilých čertech.
A taky o závistivé a mocichtivé paní Hárakšandě, o smutné princezně Amálce a zamilovaném čertíkovi Culínkovi. Hlavně ale o pekelné perle pro štěstí, která pohádku trošku zamotá, zlé potrestá, nástrahám odolá a která nakonec z čertíka člověka udělá. Rozverná pohádka plná písniček a humoru se odehrává kdesi v daleké zemi knížete Slavomíra V. a z části také v podzemí říši Lucipera XVII. Poutavou a dětsky hravou hudbu k inscenaci složil tehdy ještě třináctiletý Daniel Pitra.

sobota 15. října od 10 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji i na místě 50 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.