Tento týden vás zveme na Biostory a Kaleidoskop Jana Rejžka

Tento týden můžete vyrazit na první volné divadelní přestavení letošní sezóny, kterým je Biostory. Kdo by měl chuť spíš na klubový večer v kulturní kavárně KUS, toho srdečně zveme na Kaleidoskop Jana Rejžka.

Biostory

Komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající.

Reflexe dnešní společnosti, našich představ a snů. Děj je zasazen do prostředí fiktivního bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být bio. Bio totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Dříve člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes chce „poznat sám sebe“.

pátek 25. září od 19.30 hodin, volné divadelní představení, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč


Kaleidoskop Jana Rejžka

Poslechový klubový pořad volně navazuje na programy, které Jan Rejžek připravoval za minulého režimu po celé republice.

V první polovině dojde na ukázky z domácí tvorby, která takřka nezní v rádiích, tedy třeba tvorbu kapel jako Zrní, DVA, Květy, Jananas a dalších. Pak přijde upozornění na výročí týdne, tedy aktuální vzpomínku na právě zesnulou osobnost hudebního světa, anebo naopak oslavu narozenin některé z výrazných hudebních postav. Další součástí komponovaného programu je třeba „zámek hrůzy“, tedy připomínka nejstrašidelnějších písní normalizačního popu. Dojde i na upozornění na zajímavé knižní tituly, které právě vycházejí a historický kalendář, připomenutí zajímavé hudební události z minulosti.

pátek 25. září od 20 hodin, kulturní kavárna KUS, vstupné dobrovolné


Ježibaby a ženichové

První pohádkou nové sezóny z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! bude představení Divadla Malé(h)ry Brno Ježibaby a ženichové.

Dvě neposedné ježibabky Rozára a Bumbára by tuze chtěly ženicha! Namísto hlídání malého brášky Ježourka zkoušejí kouzelná zaklínadla, kterými by si toho pravého přičarovaly. Ještě, že je na blízku máma Košťalinda, která je pokaždé vytáhne z bryndy, pěkně je vyplatí a nakonec i poradí. Kdopak bude tím pravým ženichem?

sobota 26. září od 10 hodin, Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo, vstupné 50 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.