Tento týden vás zveme do KUSu a na Dvořákův Turnov a Sychrov

Začíná červen, který je co do kulturní nabídky velmi specifickým měsícem. Divadelní sezóna skončila a letní akce ještě nezačaly. I přesto pro vás máme naplánovaných několik zajímavých pořadů. Hned tento týden v pátek se koná první komponovaný pořad v nově otevřené kavárně KUS a v sobotu začíná hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov. 

V polovině června se pak chystá benefiční cestovatelský klub, jehož výtěžek půjde na podporu zemětřesením postiženého Nepálu. Letos poprvé se přímo v atriu Střelnice bude konat tradiční hudební festival Funkin´ Turnov, obě akce včetně podrobností najdete na facebooku. K létu patří neodmyslitelně i odlehčená zábava, kterou si můžete užít na Československé diskotéce v sobotu 20. června na Střelnici. V polovině června se navíc začíná promítat v letním kině. 

Vzpomínka na Filipa Topola

Básník, písničkář a prozaik Jan Burian připomene v komponovaném pořadu skladatele, spisovatele, herce a jednoho nejvýznamnějších představitelů undergroundu Filipa Topola, lídra kapely Psí vojáci.

Součástí večera bude i výstava studentských děl inspirovaných touto významnou osobností české moderní historie. Na závěr čeká návštěvníky překvapení.

pátek 5. června od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné zdarma 


Zahájení hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov

Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá jubilejní 60. ročník, který uspořádá v původním duchu Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov.

Zahajovací koncert 60. ročníku hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov se bude konat v zámecké kapli zámku Sachov ve složení: Martin Matoušek - baryton, Radek Krejčí – basbaryton, Vladimír Jelínek – varhany a s průvodním slovem Jiřího Žáka.

Kompletní program hudebního festivalu najdete na samostatných plakátech, v časopise HOT nebo na webových stránkách www.kcturnov.cz.

sobota 6. června od 17 hodin, zámecká kaple zámku Sychrov


Novinka: Dior a já

Přeneste se do bájemi opředeného světa módního domu Christian Dior a vychutnejte si exkluzivní pohled do zákulisí první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse – díla vytvářeného s láskou, týmem lidí odevzdaných svojí práci.

Film propojuje každodenní intenzivní pracovní shon světa módy s tajemnými ozvěnami minulosti ikonické značky a zároveň představuje malebnou poctu všem švadlenám, které věrně slouží Simonsově vizi.

Hrají: Marion Cotillard, Jennifer Lawrence, Sharon Stone

sobota 6. června od 17 hodin, neděle 7. června od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.