Tento týden si přijďte zatančit či zhlédnout novinku ze světa Harryho Pottera

Třetí listopadový týden je nabitý akcemi, také nás čeká závěrečná prodloužená podzimních tanečních kurzů, které na Střelnici vede taneční mistr Petr Mertlík. Do kurzu pro pokročilé docházelo s pravidelností dvacet párů, o něco plnější byl kurz pro začátečníky, kam se přicházelo bavit téměř třicet párů. Kurzisté společně uzavřou kurz v sobotu večer, kam zveme všechny, kteří by si chtěli zpříjemnit večer tancem. Připraveny jsou i taneční ukázky mistrovských párů, k tanci zahraje skupina Allegro.

Filmový klub pro vás na úterý chystá projekci filmu Cesta do fantazie, animovaný fantasy snímek vypráví o desetileté dívce, která se ocitne v roztodivném městě duchů, bůžků a strašidel. Tom Hanks se potom představí v komedii Hologram pro krále, který Sféra promítne v sobotu a neděli.

Mimo jiné vás srdečně zveme na následující pořady:

Cejch


Vícegenerační western z centrálního Krušnohoří přiveze Západočeské divadlo Cheb.

Cejch je příběh německých horalů na české straně Krušných hor, jejichž předkové sem ve středověku přišli hledat vzácné kovy. Děj se však odehrává hlavně ve století dvacátém, kdy do osudu rodu a s ním spřízněných Čechů neblaze zasáhnou dějiny.

úterý 15. listopadu od 19.30 hodin, Městské divadlo Turnov, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč

Jan Novák - O literatuře

S Janem Novákem, česko-americkým spisovatelem, scenáristou a dramatikem si bude povídat Petr Vizina. Dnes píše Jan Novák především anglicky, svoje díla do češtiny nepřekládá. Tvrdí, že je docela přínosné, když to překládá někdo jiný, protože často objeví věci, které by on sám přeložil jinak a hůř.

středa 16. listopadu od 19 hodin, kavárna KUS, zdarma

Fantastická zvířata a kde je najít

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů. To je nový příběh ze světa Harryho Pottera, který obohatí páteční speciální kostýmová projekce ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka.

V předsálí kina vznikne v pátek malý čtenářský koutek, k vidění bude mnoho videí ze zákulisí natáčení, rozhovorů s tvůrci i herci. Kostýmy ve stylu Harryho Pottera a Fantastických zvířat jsou vítány a budou patřičně odměněny.

pátek 18. listopadu od 18 hodin (doprovodný program), projekce od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 130 Kč

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.