Tento týden si nenechte ujít upírský Filmový klub nebo koncert Trifoglia

Třetí lednový týden se můžete těšit třeba na Filmový klub, který uvede vizuálně zajímavý film íránské režisérky o upírce potulující se po zkaženém městě. Čtvrteční večer bude patřit v Městském divadle dechovému uskupení Trifoglio. V kině Sféra se v ten samý den chystá premiéra očekávaného akčního krimi Hacker. Nedělní odpoledne můžete protančit s dechovou hudbou Broďanka.

Filmový klub: Sama nocí tmou

Ve „Zkaženém městě“, městě zkažených občanů, které zavání smrtí a osamělostí, jsou nic netušící občané sledováni osamělou upírkou, která podle svého uvážení nastoluje pořádek. Poslední občan, který si ještě uvědomuje rozdíl mezi dobrem a zlem, James Dean, při nečekaném setkání s osamělou dívkou zasáhne do jejího života a vytáhne ji ze smutné rutiny. Ponurý horor nese prvky komiksů, thrilleru a romantiky a své diváky dokáže pobavit.

Ve filmu se můžeme těšit na Sheilu Vand, americkou herečku, která zazářila ve snímku Argo, na seriálovou herečku Mozhan Marnò či na Marshalla Maneshe, íránsko-amerického herce, který si zahrál například ve filmu Big Lebowski a ztvárnil také roli taxikáře v legendárním seriálu „Jak jsem poznal vaši matku".

Ana Lily Amirpour je mladá režisérka, scenáristka, producentka a herečka, která natáčení brakových žánrů propadla již ve dvanácti letech, kdy stvořila svůj první hororový snímek. Za kariérou se vydala až do Los Angeles s velkým cílem – prosadit se v kinematografii.  Server Indiewire, který její celovečerní debut „Sama nocí tmou“ zvolil druhým nejlepším filmem roku 2014, ji prohlásil za „nejhustší režisérku současnosti“. Nadějná tvůrkyně sama svůj debut popisuje jako „íránský upíří spaghetti western“.

středa 21. ledna od 19.30, kino Sféra, vstupné 100 Kč/80 Kč členové FK a studenti

Autorkou pozvánky je stážistka Tereza Kábelová, studentka turnovského Gymnázia


Turnovský hudební večer: Trifoglio

Dechové uskupení Trifoglio hraje v klasickém složení hoboj, klarinet a fagot, takže má možnost čerpat z velkého množství skladeb v původním obsazení.

Zaměřuje se především na nastudování skladeb českých skladatelů jako je F. X. Dušek, F. V. Kramář či B. Martinů a K. Slavický, hraje i klasické kusy od Mozarta a Beethovena, ale nebrání se ani transkripcím moderní a populární hudby. Od Trifoglia tak můžete slyšet i hudbu 20. století, E. Schulhoffa či H. Tomasiho.

čtvrtek 22. ledna od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč


Premiéra: Hacker

Svět se ocitl na pokraji globální krize, kterou má tentokrát na svědomí neznámý hacker, který vyhrožuje a následně prakticky ukazuje, že prostřednictvím myši a klávesnice zvládne cokoliv. Jediný, kdo mu může konkurovat, je chlap, který za podobné delikty právě kroutí patnáct let v base. Otázka zní: Bude chtít spolupracovat? A zmůže vůbec něco?

čtvrtek 22. ledna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč


Setkání s dechovkou: Broďanka

I v lednu pokračujeme v oblíbených Setkání s dechovkou, tentokrát zahraje k poslechu i tanci dechovka z Železného Brodu v čele s kapelníkem Rudou Müllerem.

Dechová hudba Broďanka vznikla ve 30. letech minulého století. Jejím zakladatelem byl známý a populární hudební skladatel a železnobrodský rodák Jindřich Harapát. Jeho nejznámější skladba, pochod Travička zelená, se stále hraje.

neděle 25. ledna od 15 hodin, KC Střelnice, vstupné 50 Kč, s permanentkou 30 Kč

 

Chcete mít neustále aktuální informace a už nikdy nezapomenout na zajímavou kulturní akci? Nabízíme vám jednoduché řešení. Zájemcům rozesíláme každé pondělí krátký newsletter s upozorněním na tři zajímavé akce konající se ten týden a s aktuálními informacemi o dění v Kulturním centru a novinkách na webu. Máte-li o newsletter zájem, přihlaste se k jeho odebírání přímo zde na webu (v hlavičce), dejte nám vědět na e-mail adela.istvankova@kcturnov.cz, nebo nechte vaši e-mailovou adresu napsanou na lístečku na recepci KC Turnov či u kteréhokoli našeho zaměstnance. 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.