Tento týden se přijďte pobavit, bát i zasmát

Že by v Turnově nebylo co dělat, to rozhodně nehrozí. Zvlášť tento týden je kulturou doslova nabitý. Vybírat můžete ze zábavné Travesti Show nebo o něco serióznějšího galavečeru Poetiky. Mladší ročníky pak určitě zaujme páteční Horror Night v kině Sféra nebo punkový koncert kapely Ba naopank na malé scéně v restauraci Střelnice.

Za břicho se budete popadat hned dnes večer v Městském divadle, kde se chystá vtipné vystoupení Travesti skupiny Techtle Mechtle.

Ve čtvrtek trochu zvážníme, galavečerem vyvrcholí recitační soutěž Poetika a v Městském divadle se chystá její slavnostní zakončení. Kromě vítězů vystoupí také Vladimír Merta, Pavel J. Hejátko a hudební duo Kieslowski.

Pátek pak nabízí hned dvojitou porci zážitků. Začít můžete v restauraci Střelnice, kde na malé scéně zahraje divoká punková partička Ba naopank. Až se dostatečně vyřádíte, nabízí se možnost přesunout se hned vedle do kina Sféra na speciální promítání Horror Night. K vidění tu bude horor Jessabelle a děsivá atmosféra je zaručena.

Travesti show Techtle Mechtle

Nejznámější česká travesti skupina Techtle Mechtle přichystala zábavní pořad s názvem PelMel!

Slečny Dolores a Stacey společně s mistrem Alexem předvedou opět po půl roce zcela novou a neokoukanou podívanou plnou hudebních hitů, scének a vtipných momentů.

pondělí 10. listopadu od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 250 Kč/na místě 270 Kč

Galavečer Poetiky

Již tradiční recitační soutěž s názvem Poetika vyvrcholí v druhém listopadovém týdnu slavnostním galavečerem. Na něm vystoupí nejen vítězové soutěže v přednesu, ale i několik zajímavých osobností kulturního světa.

Jedním z nich bude přední český písničkář Vladimír Merta, který vešel do povědomí publika svými baladickými písněmi na způsob intimních úvahových monologů. Dalším hostem pak bude pozoruhodný umělec Pavel J. Hejátko, básník a performer, který byl nominován i na cenu Magnesia Litera. Hudebně obohatí večer také duo Kieslowski, projekt o dvou lidech a dvou hlasech a intimitě. Hudebník David Pomahač a pianistka a zpěvačka Marie Kieslowski hrají hudbu mající dynamiku, originální aranže, citlivé beaty, vtip a silné texty.

čtvrtek 13. listopadu od 18 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 80 Kč/na místě 100 Kč

Horror Night: Jessabelle

V pátek čeká filmové fanoušky děsivá Horror Night, tentokrát se bude promítat v premiéře snímek Jessabelle.

Kdo ještě speciální hororové promítání nezažil, měl by očekávat speciální děsivou atmosféru a o trochu zajímavější zážitek než při běžné návštěvě kina.

Jessabelle je o dívce, která po tragické nehodě zjistí, že ve starobylém domě nežije sama.

pátek 14. listopadu od 22.00 hodin, kino Sféra, vstupné 110 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.