Tento týden se můžete těšit na skvělé divadlo a kapelu Janberi a mění se otevírací doba recepce

tento týden je kultury plný. Už zítra se koná opět téměř vyprodaný Cestovatelský klub a ve středu se můžete těšit na talk show Pohovka s Radimem Uzlem a Josefem Klímou. V druhé polovině týdne nás pak čeká skvělé divadelní představení Zeptej se táty, s koupí lístků není radno příliš váhat. Milovníky hudby by mohl zaujmout koncert kapely Janberi a jejího hosta Amnis.

Dovolujeme si Vás také upozornit, že ode dnešního dne se částečně mění otevírací doba recepce KC Střelnice. V pondělí zavíráme již v 16 hodin, ale ve čtvrtek bude pro změnu až do 16 hodin otevřeno. Děkujeme za pochopení.

Zeptej se táty

Dramatizace posledního Balabánova románu Zeptej se táty, ve kterém autor píše o umírání a krásách života, ale ve skutečnosti se vyrovnává s úmrtím vlastního otce.

„Ústřední událostí posledního románu Jana Balabána je umírání a smrt člověka, jeho vlastním vnitřním dějem je ovšem náročné hledání života. Neboť ten se ve své hloubce vždy musí teprve najít. Teprve znovu vynalézt. Všichni jsme v jistém smyslu podobni postavám z toho podivuhodného, přelévavého příběhu Jana Balabána, plného rozhovorů a samomluv i tich. Příběhu, ve kterém se hledá pravda a nachází opravdovost. Všichni se v našem vezdejším ubývání snažíme zjistit něco o podstatě skutečnosti, nebo alespoň u něčeho podstatného chvíli být,“ píše Petr Hruška.

čtvrtek 18. února od 19.30 hodin, Městské divadlo, abonentní divadelní představení + veřejnost, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč


Honza a zakletá víla

V pohádce Honza a zakletá víla ožívá neobyčejně obyčejný příběh, ve kterém se setkává několik divadelních technik od klasické činohry přes zpěvohru, pohybové divadlo a pantomimu až k černému divadlu.

Výpravná malovaná scéna a kostýmy umocněné luminiscenčním prostředím, srozumitelný příběh a řada melodických písniček, to je jen malý výčet ověřených praktik tvorby Divadla Pohádka.

sobota 20. února od 10 hodin, Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo, vstupné 50 Kč


Janberi + Amnis

Přijďte si poslechnout písničky liberecké skupiny Janberi, která hraje fok-country a jako hosta si přiveze gothic-folkovou skupinu Amnis z Mladé Boleslavi.

Kapela Janberi hraje folk trochu jinak, Jana Pospíšilová s přáteli představí své písničky o životě a ze života. Amnis fungují od léta loňského roku jako kvartet v nástrojovém složení kytary, flétna a viola, perkuse a zpěv. Hrají především svou tvorbu, většina písní vypráví vlastní příběh. „Zastav se a přemýslej o věcech, které se ti zdají být samozřejmé. Tak by se dalo shrnout naše poselství“, říká kapela.

sobota 20. února od 20 hodin, Malá (domácí) scéna, kavárna KUS, vstupné dobrovolné

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.