Tento týden přijede to Turnova na Střelnici Michal Viewegh

Tento týden uzavřeme letošní sezónu pořadů O literatuře, a to s Michalem Vieweghem. Více informací najdete také v události na facebooku. Čeká nás ale mimo jiné i skvělé představení Z prachu hvězd, které do Turnova přiveze Národní divadlo. Pár lístků ještě zbývá, ale příliš neváhejte.

Spousta zajímavých věcí se děje i v kavárně a restauraci KUS na Střelnici. Aby vám nic neuniklo, doporučujeme sledovat facebookovou stránku. Nově tu máme třeba knihotoč a velkoplošné projekce hokejových zápasů z MS.

Michal Viewegh

Poslední díl pořadu O literatuře v této sezóně bude skutečně velkolepý – hostem Petra Viziny totiž bude Michal Viewegh, v současnosti snad vůbec nejčtenější, nejúspěšnější a nejznámější český spisovatel.

Michal Viewegh je autorem bezmála tří desítek knih a jedné divadelní hry, jeho dílo bylo přeloženo do celé řady světových jazyků od němčiny až po estonštinu a bylo předlohou deseti (!) celovečerním českým filmům (Báječná léta pod psa, Román pro muže atd.). Je také držitelem Ceny Jiřího Ortena (1993) a ceny Magnesia Litera (2005).

Jeho zatím poslední knihou je román Biomanžel (2015), volné pokračování bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování.

úterý 10. května od 19 hodin, foyer KC Střelnice, vstupné zdarma


Jiří a Alena Štréblovi

Na turnovskou talkshow Pohovka tentokrát dorazí známá herecká sourozenecká dvojice Jiří a Alena Štréblovi. O hudební doprovod se postarají speciální hosté Waldovy Matušky.
V Městském divadle v Turnově přivítáme známou hereckou sourozeneckou dvojici Jiřího a Alenu Štréblovi. Jiří Štrébl je filmový, televizní a divadelní herec. V současné době hraje zejména v Divadle Komedie. Jeho sestra Alena vystudovala na DAMU loutkařství a diváci ji mohou znát z divadla Na Zábradlí, Studia Ypsilon a mnoha dalších.

čtvrtek 12. května od 19 hodin, Městské divadlo, vstupné 200 Kč/senioři na OSV 140 Kč


Z prachu hvězd

Lenka Lagronová patří mezi nejvýznamnější žijící české dramatičky, její hry bývá těžké žánrově zařadit - píše sice o vážných věcech, ale zároveň jí neschází poťouchlý, často až mírně cynický smysl pro humor. Z prachu hvězd je v tomto ohledu její zatím asi „nejhumornější“ hrou.

Tři stárnoucí sestry žijí s matkou v opuštěném domě a marní čas hovory o snech, dávných láskách a hlavně o vesmíru a možnosti kontaktu s mimozemskou inteligencí.

neděle 15. května od 19.30 hodin, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.