Tento týden nás čeká Maškarní bál pro dospělé!

Drazí milovníci kultury, i tento týden zahájíme úterní projekcí Filmového klubu, snímkem Zločin a trest Akiho Kaurismäki. Ve středu můžete vyrazit i na Cestovatelský klub. Libor Drahoňovský vás vezme autostopem po Sýrii. Děti potom zveme do Městského divadla o sobotním dopoledni, kde bude k vidění hraná pohádka Jak princezna Máňa zachraňovala Martina z pekla.

Do všech kin v republice, a tedy i do kina Sféra, tento týden vstupuje filmový trhák jménem Padesát odstínů svobody. Zveme vás tedy na závěrečný díl romatické série, který promítáme hned několikrát a to nejen v premiérovém týdnu.

Událost týdne:

Maškarní bál pro dospělé

K tanci a poslechu hraje M.T.O. Universal Praha

Plesová sezóna je každoročním vyvrcholením kulturního roku. Období plesů je přehlídkou nejen překrásných šatů a šperků, které udělají z každé ženy dámu, ale také elegantních obleků a perfektně naleštěných manžetových knoflíčků. Letošní plesová sezóna na Střelnici ale nabídne možnost přijít na ples tak, jak byste si nepředstavovali, čeká nás totiž Maškarní bál!

Historie plesů sahá až do 15. a 16. století a za úplně první plesy jsou označovány události na španělských a francouzských královských dvorech. Tehdejší plesy měly jasný řád a tanec představoval něco mnohem náročnějšího a sofistikovanějšího než to, jaký tanec je na plesech k vidění dnes. Postupem času se plesy, ačkoli stále výhradou šlechty, stávaly oblíbenou zábavou v dalších zemích. V průběhu 19. století se plesy natolik rozšířily a změnily svou podobu, že se jim také začalo říkat bály, a pořádaly je různé společenské spolky.

Maškarní plesy v Evropě píší svou historii od 18. století, kdy účastnící plesů přicházeli v maskách. Na scéně se také objevují škrabošky, které sloužily výhradně k zakrytí osobní identity. A s touto myšlenkou se konají maškarní plesy dodnes. S maskou nebo škraboškou se stáváme jinými lidmi, a je tedy pouze na vás, kým se letos stanete vy!

Na letošním, historicky prvním Maškarním plese, vám k tanci a poslechu bude hrát jedinečné uskupení M.T.O. Universal Praha, které lze s trochou nadsázky označit za nejoriginálnější hudební spolek této země. V jejich repertoáru jsou veškeré hity napříč hudební scénou od 60. let do součastnosti. Těšte se na Františka Skálu, Tomáše Hanáka, Zdeňka Lhotského, Lenku Vychodilovou a další známé umělce, kteří vám průběh večera zpestří písněmi od Elvise Presleyho a Toma Jonese přes Franka Sinatru a Pavla Lišku až po Janu Kratochvílovou a Hanku Zagorovou. A krom toho – celý orchestr vystupuje též v originálních kostýmech a zpěváci je mění téměř na každou píseň.

Přijďte společně s námi psát historii a nezapomeňte své masky!

sobota 10. února od 20 hodin, KC Střelnice, vstupné v předprodeji 240 Kč / na místě 300 Kč

-RH

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.