Také do Sféry vstupuje druhý Anděl Páně

Petronel a Uriáš jsou zpět. Prvního prosince vstupuje do kin volné pokračování  pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2. Dvojici anděla a čerta ztvární jako v prvním nebeském filmu Ivan Trojan a Jiří Dvořák.

V roce 2005 uchvátila diváky pohádka Anděl Páně. Vtipný příběh, zajímavá zápletka a samozřejmě boj dobra se zlem se tak po jedenácti letech dočkalo pokračování. O scénář se tentorkát postarali  Marek Epstein a Jiří Strach, režie se opět ujal Jiří Strach. Zklamaní tedy určitě z kina odcházet nebudete a co jiného navodí vánoční atmosféru než pohádka? Sami tvůrci slibují zábavu pro celou rodinu.

Příběh filmu

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Nastalá hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně a v potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl a jeho kamarád čert musí šupem na svět a jablko přinést zpátky.

V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských“ zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění.

„Za jedenáct let od své premiéry se první Anděl Páně stal neodmyslitelnou vánoční klasikou. Druhý díl staví s novým příběhem na stejných základech a osloví velmi širokou cílovou skupinu mladších i starších diváků. V kině Sféra nasazujeme film po celý prosinec, jak v období jeho premiéry na začátku měsíce, tak také kolem samotných Vánoc. Čekáme obrovský zájem turnovských diváků. Ačkoliv jsme připraveni počet představení v případě potřeby navýšit, doporučuji zakoupit vstupenky co nejdříve,“ říká a zároveň zve na film dramaturg kina Sféra Pavel Krupař. 

Termíny projekcí naleznete v programu kina.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.