Sobota patřila dětem, v neděli začaly taneční podvečery

O víkendu bylo v Kulturním centru Střelnice živo. V sobotu dopoledne patřil velký sál šachové soutěži dětí, s těmi menšími pak mohli rodiče vyrazit do divadla na pohádku. Nedělní podvečer si zase v povznesené taneční atmosféře užívali dospělí, začal pro ně taneční kurz.

Čeští a polští šachoví králové poměřili síly v Turnově

Exhibice turnaje v šachách s názvem „Česko-polská hra králů“ byla k vidění v sobotu ve velkém sále Střelnice. Potkali se tu malí šachisté z celého Libereckého kraje a polského města Jawor a porovnali své síly v soutěži družstev.

Vzácným hostem turnaje byl Michal Konopka, kapitán české šachové reprezentace a mezinárodní mistr, který se stal také rozhodčím turnovského utkání. „Všichni jedna rodina, to je heslo šachistů a já jsem moc rád, že se to v Turnově podařilo naplnit,“ řekl úvodem fenomenální český šachista.

„Přeji tomuto projektu, aby nezůstalo jen u prvního ročníku a stala se z něj tradice,“ řekl na úvod místostarosta Otakar Špetlík. Pořadatelem celého projektu bylo Středisko pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka s využitím evropských peněz.

Pohádka O kocouru Mikešovi naplnila divadlo

Ani menší děti se v sobotu dopoledne v Turnově nenudily, v divadle pro ně totiž bylo nachystané představení O kocouru Mikešovi. Rodiče neváhali a hlediště bylo plné nadšených malých diváků.

Na další divadelní pohádku se mohou všichni malí i velcí diváci těšit na sobotu 22. listopadu, hrát se bude pohádka Na řadě je šípková.

Taneční sezóna začala v pohodovém rytmu

První lekcí začal o víkendu taneční kurz pro dospělé. Pobavit se a naučit nové taneční kreace přišlo neuvěřitelných čtyřicet párů, sál byl tedy příjemně plný dobré nálady. Kdo bude mít chuť se příští týden přidat, má možnost. Přijít můžete i na jednotlivé lekce.

Více informací najdete v pozvánce na našich stránkách.

 

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.