Seznamte se s divadelní sezónou 2022 / 2023

Vážení milovníci divadla, touto dobou se k Vám zpravidla dostával náš nový abonentní katalog, v němž jste se dočetli nejen o připravovaných divadelních představeních. Sezónní katalog se souhrnem všech těchto představení pro Vás samozřejmě chystáme i letos, ovšem s jednou výraznou změnou, kterou jste již pravděpodobně zaznamenali: u divadelních představení a Cestovatelského klubu jsme se pro letošní sezónu rozhodli nenabízet abonentní předplatné. K tomuto rozhodnutí nás vedly především důvody ekonomického rázu.

Níže naleznete souhrnný přehled všech plánovaných divadelních představení, jež považujeme za páteř divadelního programu příští sezóny. Všichni loňští abonenti mají v červenci možnost přednostního nákupu. Volný prodej vstupenek bude spuštěn v pondělí 1. srpna 2022. Pokud jste minulý rok byli naším abonentem a máte zájem a některé z níže uvedených představení, kontaktujte nás buď prostřednictvím emailové adresy sara.mochalova@kcturnov.cz, nebo telefonicky na čísle 481 322 083 (ve všední dny od 8 do 14 hodin), nebo osobně na recepci KC Střelnice.

Nabídka divadelních představení je opět velmi bohatá, letos rozhodně nebude nouze o známé tváře a atraktivní tituly, přičemž ani tentokrát jsme nijak nesnížili nastavenou laťku kvality. Věřím proto, že si z nabídky vyberete.


pátek 14. října 2022 – 19.30 hodin
Winterbergova poslední cesta - Divadlo Feste, Brno
Doposud nejrozsáhlejší Rudišovo literární dílo vyšlo poprvé v Německu na podzim 2019 a od té doby získalo řadu prestižních literárních cen. Základním rámcem Rudišova románu je daleká vlaková cesta, již přes polovinu Evropy podniká stoletý Wenzel Winterberg se svým mladším pečovatelem Janem Krausem. Zatímco umírající Winterberg touží po odpuštění a utišení svého svědomí za chyby a omyly, kterých se v životě dopustil, jeho pečovatel Jan Kraus hledá po mohutných ztrátách v osobním životě nový smysl své existence. Winterbergova poslední cesta ukazuje, že lidský život se neobejde bez smrti a umírání, a že dějiny světa, v němž žijeme, jsou úzce vázány na dějiny naší duše a našeho jednání. Nemít odpovědnost není možné. Všichni jsme součástí a všichni rozhodujeme o podobě našeho světa.

autor: Jaroslav Rudiš
hrají: Lucie Hrochová, Tibor Kotlár, Jakub Zelinka
vstupné v předprodeji 320 Kč


pátek 25. listopadu 2022 – 19.30 hodin
S pravdou ven – Divadlo Kalich, Praha
Nově zvolený prezident republiky má za hodinu a půl pronést inaugurační projev před celým národem. Ale jakmile si začne nahlas opakovat svůj text ve své pracovně, začne ho svědit nos do té míry, že není schopný zachovat chladnou tvář a šklebí se při každém slovu. Co s tím? Lékař ho vyšetřil a problém prý vězí jinde. Přivedou mu tedy toho údajně nejlepšího psychiatra. Začne konverzace, která změní jeho život… Ve skvělé konverzační přestřelce, která srší vtipem i podněty k přemýšlení o prapůvodech našich nejistot a selhání, diváky pobaví trefně vystižené nešvary a zlozvyky všech lidí s velkou zodpovědností vůči sobě i ostatním. Být lídrem, a nebýt srovnaný a vyrovnaný, zkrátka není jen tak.

autoři: Matthieu Delaporte a Alexandre de la Patellière
hrají: Petr Rychlý a Luboš Veselý
vstupné v předprodeji 400 Kč


úterý 20. prosince 2022 – 19.30 hodin
BETLÉM aneb Komedie o narození – Divadlo D21, Praha
„Jde malý chlapec za oslíkem a věci říká největší.“ Největší příběh všech dob z pera básníka českého divadla. Za zpěvu koled a za doprovodu živé hudby putují Marie a Josef do Betléma. Cestu jim sice zkříží ďábel, ale ochrannou ruku nad nimi drží sám archanděl. Každej, kdo můžeš, zpívej. Kdo nemůžeš, aspoň se dívej… Divadelní představení pro celou rodinu, vhodné pro děti od šesti let.autor: Jan Antonín Pitínský
hrají: Stela Chmelová, Hana Mathauserová, Zdeněk Dočekal j. h., Samuel Neduha / Petr Pochop, Marek Zeman
vstupné v předprodeji 250 Kč


čtvrtek 19. ledna 2023 – 19.30 hodin
Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti – Studio Ypsilon, Praha
Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje.“ „Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?“ „Pokud jsou tam diváci, tak ano.“ „A co když tam je jen jeden divák?“ „Tak taky.“ „A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?“ „Tak to je chudák.“ „Takže diváci jsou chudáci?“ Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti. Čtyři náhodně vybrané postavy chycené v prázdném prostoru. Dvacet sedm kubíků organické divadelní hmoty vyplňující prázdný prostor. Uniknou? I vy můžete přímo z baru spadnout do pasti současného divadla. A nebude to jenom jako!

režie: Jiří Havelka
hrají: Petr Vršek, Jiřina Vacková, Daniel Šváb, Andrej Polák a Martin Bohadlo
vstupné v předprodeji 360 Kč


únor 2023 – 19.30 hodin
Miss Dietrich lituje – Divadlo Ungelt, Praha
Marlene Dietrich vydala v roce 1984 svůj vlastní životopis proto, aby umlčela všechny životopisné samozvance. Podařil se jí ovšem pravý opak. Záhadnou knihu pojmenovala sice Marlene D., ale stejně tak ji mohla pojmenovat Nic vám neřeknu. Celý text dokonale zamlčuje, zastírá, krouží a tvaruje skutečnost do takové podoby, v jaké by ji Marlene sama chtěla mít… Matka a dcera. Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?

autor: Gail Louw
hrají: Regina Rázlová a Simona Postlerová
vstupné v předprodeji 500 Kč


březen 2023 – 19.30 hodin
Kálovny – Divadlo U Hasičů, Praha
Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat, nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel. Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného – všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy. Johana je po autohavárii, podrobila se operaci nohy a došlo ke komplikacím. Zita má zase problémy s nervy a mladá slečna Eliška přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít. Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu... Komedie plná upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.autoři: Michaela Doleželová, Roman Vencl
hrají: Vilma Cibulková, Jana Boušková, Karolína Půčková
vstupné v předprodeji 450 Kč


pondělí 3. dubna 2023 – 19.30 hodin
Oskar a růžová paní – Komorní Kalich, Praha
Oskar je úžasný chlapec. Sedí na svém lůžku v nemocnici a to, co potřebuje, je opravdu dobrý plán. Měl by to být vskutku důmyslný plán, jak prožít život se vším, co k němu patří, až do vysokého věku, ale stihnout to v přeci jen trochu kratším čase. Jeden den jako deset let – s takovým kouzlem může Oskarovi pomoct jen jediný člověk. Obávaná škrtička z Languedocu, bývalá zápasnice, dnes záhadná, úžasná, vždy pohotová babi Růženka... Spolu s Oskarem jsou tým, který chrlí vtip, humor a nic pro něj není svaté, nemožné, nedosáhnutelné i v těch nejdramatičtějších situacích. Všechno zvládnou, vědí totiž dobře, že záda jim kryje ještě třetí tajný parťák Pánbůh osobně, který má kouzla s časem a zázraky na počkání takříkajíc v popisu práce. Erich E. Schmitt patří v současnosti k nejoceňovanějším a nejhranějším evropským dramatikům. Jeho hry jsou vždy odvážným, hlubokým ponorem do lidské duše v její kráse, ale i složitosti.

autor: Eric-Emmanule Schmitt
hrají: Josef Polášek a Pavla Tomicová
vstupné v předprodeji 450 Kč


Výše uvedený výčet představení není zdaleka konečný. Doporučujeme pravidelně sledovat náš web www.kcturnov.cz a sociální sítě, kde vás o dalších představeních (například i ochotnických) budeme informovat.

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.