Program Městské knihovny Antonína Marka v prosinci

Městská knihovna Antonína Marka Turnov v prosinci uzavírá rok 2017 a pracovníci knihovny přejí všem čtenářům, návštěvníkům a příznivcům pohodové vánoční svátky a do nového roku 2018 pevné zdraví a osobní štěstí.

Oproti minulému roku se nám všechny statistiky zvýšily – návštěvníci akcí, čtenářská obec či výpůjčky dokumentů. Za to Vám velice děkujeme a těšíme se na další setkávání při všech našich aktivitách.

Kalendář akcí:

pátek 1. prosince od 16:00 hodin, Galerie na Schodech
Zahájení výstavy Ivany Michálkové
Výstava výtvarnice Ivany Michálkové z ateliéru AMI a Domu řemesel z Kryštofova údolí. Výstava potrvá do 31.prosince.

neděle 3. prosince od 9:00 hodin, dětské oddělení knihovny a další prostory
Den pro dětskou knihu
Jedenáctý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu adventní výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutková pohádka a další. Uvedeny budou i nové knihy mladé autorky Anička Mastníkové. Knihy se slevou bude prodávat knihkupectví Kniha Českého ráje. Na akci navazuje rozsvícení turnovského vánočního stromu na náměstí od 16:30 hodin. 

úterý 5. prosince od 9:30, dětské oddělení knihovny
Klub Matýsek
Adventní setkání s dětmi mateřských škol, nadílka od Barborky, loutková pohádka.  

úterý 5. prosince od 14:00 hodin, dětské oddělení knihovny a každé další úterý v měsíci
Čtenářský klub Turnovský Granátek
Prosincová setkání klubu budou zaměřena na téma projektu “Kde končí svět – Zvířata žijí s námi – Já jsem tvůj člověk“. Zveme další zájemce z řad dětí a mládeže mezi nás.

středa 6. prosince od 12:30 hodin, MŠ 28. října
Babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Spojeno s malou nadílkou od Barborky. Mezi děti opět přijde pohádková babička Marie Meixnerová.   

pátek 8. prosince od 12:00, MŠ Zborovská
Babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Spojeno s malou nadílkou od Mikuláše a malováním pro Ježíška. Mezi děti přijde opět pohádková babička Marie Podzimková.

středa 6. prosinceod 14:00 hodin, sálek ICM
(S)tvořitelna – Vánoční papírová dílna
Přijďte si vyrobit visačky na dárky, vánoční přáníčka, ozdoby a drobné papírové dárky. Dílna je určená všem kreativním lidem bez rozdílu věku. Malé děti pouze v doprovodu rodičů nebo prarodičů. Dílnu povede Pavlína Lodeová.

čtvrtek 7. prosince od 14:00 hodin, klubovna DD Pohoda
Předvánoční setkání s Kamilou Moučkovou
Setkání s legendární televizní hlasatelkou Kamilou Moučkovou, která je také autorkou knihy Barvy života a stejno jmenného televizního pořadu pro seniory.

pondělí 11. prosince od 8:00 hodin, pobočka knihovny pro děti Turnov II
Vánoční hodinky
Tradiční setkání u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky. Pohádky, koledy, povídání a čtení o vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.

pondělí 11. prosince od 16:00 hodin, pobočka knihovny pro děti, ZŠ v Alešově ulici Turnov II. 
Pohádkový podvečer – Adventní příběh
Divadlo Rolnička zahraje příběh o tom, co se možná stalo. Spojeno s malou nadílkou pro děti.

úterý 12. prosince – 19. prosince od 8:00 hodin, dětské oddělení knihovny
Vánoční hodinky
Tradiční setkání v knihovně u stromečku v předvánočním společném těšení na Ježíška a dárky.  Pohádky, koledy, povídání a čtení o vánocích. Na děti se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.

středa 13. prosince od 18:00 hodin, čítárna knihovny oddělení dospělých
Klub začínajících autorů
Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře. Klub vede Pavlína Lodeová.

středa 12. prosince od 19:00 hodin, kavárna KUS Střelnice
O literatuře – Petra Soukupová
Petra Soukupová patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala čtyři knihy pro dospělé a jednu knihu pro děti, píše také povídky. Je také scenáristka, laureátka literárních cen Magnesia Litera 2010 v kategorii Kniha roku za prózu Zmizet a Ceny Jiřího Ortena 2008 pro mladé literáty za knihu K moři.

čtvrtek 14. prosince od 13:30 hodin, Klub aktivní senior v penzionu Žižkova
Adventní tvořivá dílna
Tvořivá dílna pro seniory v rámci programu Klubu aktivní senior bude zaměřena na výrobu vánočních svíček a další vánočních dekorací. Dílnu povedou Edita Nožičková a Simona Bakešová. Dílna je určena všem návštěvníkům klubu.

pondělí 18. prosince od 14:00 hodin, penzion Výšinka
středa 20. prosince od 14:00 hodin, klubovna DD Pohoda
Vánoční čas
Komponovaný pořad slova a hudby pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti. V pořadu vystoupí Eva Kordová a houslista František Lamač.

středa 20. prosince od 17:00 hodin, sálek ICM
Vánoční koncert v knihovně
Písničkářka Maruška Špačková představí své nové CD Rok v Českém ráji aneb s písní od jara do Vánoc. Uslyšíte výběr autorčiných písní s vánoční tematikou.

čtvrtek 21. prosince od 14:00 hodin, klubovna penzionu Žižkova
Tradice českých vánoc
V pořadu o tradici českých vánoc vystoupí PhDr. Vladimíra Jakouběová, citace textů Eva Kordová, hudební doprovod ThMgr. Ondřej Halama. Určeno pro návštěvníky Klubu aktivní senior v Žižkově ulici.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.