Připravili jsme nový pořad: Přijďte si zatančit na Nedělní odpolední čaje

Že nedělní odpoledne patří na Střelnici jednou měsíčně živé hudbě, si už asi všiml každý. Teď ale přichází Kulturní centrum Turnov s novinkou. „Rozhodli jsme se rozdělit nedělní program na dva různé pořady a po měsíci se tak bude střídat Setkání s dechovkou a Nedělní odpolední čaje,“ popisuje iniciátor nové podoby nedělního programu David Pešek. A právě na tento týden se chystá první program nových Nedělních odpoledních čajů, zatančit si budete moct na živou hudbu skupiny Retro Five.

Aby si na své přišel opravdu každý, budou nedělní odpoledne nabízet různou hudbu. Minulý měsíc začalo Setkání s dechovkou, tančil se valčík či polka. V říjnu nastupuje zase nová podoba Nedělních odpoledních čajů, tentokrát se bude tančit za doprovodu kapely Retro Five, která nabízí repertoár plný písniček od 60. let až do současnosti. Užijete si tedy třeba i swing a rock´n´roll.

„Chceme obnovit tradici nedělních čajů, jak si je mnozí pamatují z dob minulých,“ vysvětluje David Pešek. „Ne všichni touží tančit každý měsíc na dechovku, takže jsme se rozhodli nabízet jednu i druhou alternativu,“ dodává.

Tradice nedělních čajů sahá až ke královně Viktorii

Termín „čaj“ ve smyslu společenská událost se pojí s hlubokou anglickou historií. Za vlády královny Viktorie se společnost vyznačovala vznešeností, snad až upjatostí a propracovanou etiketou. Měšťané té doby nechali v tomto duchu vzniknout setkáním, na kterých po odpoledním pití čaje následoval společenský tanec.

V Česku čaje spíš chladnou

U nás se nedělní odpolední čaje těšily oblibě hlavně v 70. a 80. letech minulého století, ale jejich tradice postupně bledla. Kulturní centrum Turnov se s tím však nehodlá smířit, a proto nabízí lidem možnost užít si kultivovaného prostředí, zatančit si na živou hudbu a třeba si i zavzpomínat na dávno minulá nedělní setkání.

S permanentkou se protančíte nedělí za symbolické vstupné

Na oba pravidelné nedělní programy si můžete zakoupit permanentky na recepci KC Střelnice za symbolických 40 Kč, které vám zajistí slevu na vstupném. Vstup na Nedělní odpolední čaje i Setkání s dechovkou stojí bez permanentky 50 Kč, s ní jen 30 Kč. Permanentky jsou navíc přenosné.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.