Přežije-li kultura, přežije národ

Kulturní centrum Turnov se připojilo ke kampani na podporu kultury. Právě v těchto dnech se kultura, v tom pravém smyslu slova, nedobrovolně uložila k pomyslnému zimnímu spánku. Zástupci kulturních organizací Libereckého kraje proto vytvořili kampaň, jejíž motto zní „Přežije-li kultura, přežije národ.

Známý citát Jana Viktora Mládka, manžela významné mecenášky a sběratelky umění Medy Mládkové, jsme si v posledních týdnech připomněli několikrát. Po vypuknutí současné pandemie a zavedení drastických opatření na ochranu zdraví obyvatel nejen v naší zemi bylo jasné, že už tak podfinancovaná kultura bude znovu tou, která zůstane v žebříčku priorit na jednom z posledních míst,“ uvádí ke kampani její tvůrci.

Lidé se potřebují nadechnout, znovu jít na výstavu, do divadla, na koncert, potkat se s přáteli na krásných místech, prožít něco mimořádného, co jim dovolí na chvíli zapomenout na každodenní starosti,“ dodávají kulturní pracovníci.

Musíme se snažit, aby kultura v naší zemi přežila tuto těžkou dobu. Nejen kvůli lidem pracujícím v kultuře, jak občas slyšíme. Tato snaha je důležitá pro všechny lidi v naší zemi. I pro ty, kteří to v této době nemají za důležité,“ doplňuje Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kulturní centrum Turnov se ke kampani připojuje velmi rádo, neboť stejně jako její iniciátoři cítí potřebu upozornit na fakt, že kultura je nedílnou součástí našich životů. „Sami na sobě můžeme pozorovat, jak velký význam kultura má. Konkrétně zde v Turnově je přímo hmatatelné, jak výrazně kultura zvyšuje kvalitu života a jak podněcuje občanskou společnost k aktivitě. S citátem pana Mládka nelze nesouhlasit“, říká ke kampani jednatel společnosti David Pešek.
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.