Přesně za měsíc ožije na Střelnici zlatá éra Semaforu

Koncert, chcete-li událost měsíce listopadu, potažmo celého letošního podzimu se nezadržitelně blíží. Již za měsíc zavítají do Turnova hvězdy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Právě ti vás za doprovodu orchestru divadla Semafor zavedou do zlaté éry divadla, které v roce 1959 založila autorská dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr. 

Samotné Divadlo Semafor není třeba podrobně představovat, pražské divadlo, jehož název je akronymem slov sedm malých forem, bylo a stále je domovem pro desítky nejen herců ale i zpěváků. Zmíněná zlatá éra začala prakticky po jeho založení a pochází z ní nesčetně nejznámějších hitů a her.

Divadlo se těšilo velkému zájmu, denně se hrálo před vyprodaným hledištěm, vznikalo mnoho filmů, televizních vystoupení a rozhlasových pořadů. Za ty nejznámější členy divadla jmenujme například Jiřího Grossmana, Miroslava Šimka, Josefa Dvořáka, Evu Pilarovou, Naďu Urbánkovou, Miluši Voborníkovou, Hanu Hegerovou, Petru Janů, Karla Černocha, Waldemara Matušku či Petru Černockou. Jedna z největších legend, dvojice Suchý-Molavcová, kteří se rádi vrací k autorské dílně Suchého a Šlitra (a nejen k ní) vás na konci listopadu provedou touto zlatou érou. 

Během večera zazní všechny známé písničky jako například Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další. Zkrátka písně, dobře známé snad všem generacím. Neocenit nelze ani nepřehlédnutelný komický talent těchto osobností české kulturní scény.

Jiří Suchý
Známý český divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a sběratel se narodil 1. října 1931. Svou první dlouhohrající desku vydal v roce 1964 u Supraphonu. Pro jeho texty je charakteristická hravost, vtip, nápaditá práce s jazykem, užívá netradiční rýmování a slovní hříčky. Kromě psaní textů k písním (i filmovým) píše i filmové scénáře a náměty. Bohatá je i jeho herecká historie.

Jitka Molavcová
Česká herečka, zpěvačka, spisovatelka, muzikantka a moderátorka, hrající od roku 1970 až dodnes v divadle Semafor, je hlavní partnerkou Jiřímu Suchému. V témže roce 1970 vyhrála celostátní pěveckou soutěž „Talent“. V Semaforu se tak stala hlavní ženskou osobností. Její dlouholetá a velice úspěšná práce pro děti započala již v 80. letech. Narodila se 17. března 1950, její kariéru odstartovala zmiňavaná soutěž, kterou vyhrála s písní Hany Hegerové "Lásko má". Objevila se v mnoha televizních pohádkách a svůj hlas věnovala večerníčku o Kátě a Škubánkovi. 

úterý 28. listopadu od 19 hodin
KC Střelnice - Velký sál


VSTUPENKY

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.