Premiéry v červenci: Terminátor i Tom Cruise dorazí do letního kina

Léto obecně patří velkým blockbusterům a letos tomu není jinak. Hned tento týden se všichni těšíme na pokračování trochu šílené komedie Méďa 2, pak ale dojde i na velká sci-fi a akční díla, jakými jsou bezesporu další Terminátor i Mission: Impossible nebo marvelovský Ant-Man. V červenci si přijdou na své i fanoušci lehčích žánrů, zejména dámy potěší návrat Chaninga Tatuma v Bez kalhot XXL a milovníci animáků se můžou těšit na film V hlavě. Premiérovou lahůdkou je pak drama Bojovník na samotném konci měsíce nebo mysteriózní Papírová města. Kromě toho se vracíme i ke skvělým filmům, které jste třeba v kině Sféra jenom nestihli.

Méďa 2 je pokračováním příběhu o přisprostlém plyšovém Tedovi, který se rozhodl, že chce se svou manželkou dítě. Jenže zákony ho nepovažují za lidskou bytost a nic takového mu nechtějí dovolit. Tak si sežene právničku, která mimo jiné ujíždí na marihuaně, takže si skvěle rozumí, a pustí se do boje o potomstvo. Už první díl mnohé zaskočil svým velmi svérázným humorem, rozhodně to není nic pro děti a slabší povahy.

Sci-fi trojboj vás udrží v kině bez přestávky

Pokud jde o sci-fi a akční nabídku, tak tu zastupují hned tři trháky. Prvním je Terminátor Genisys, pokračování osvědčené klasiky. Tentokrát se jen víc zamíchají alternativní reality, ale Arnold Schwarzeneger se vrátí v plné síle. Druhým je pak Mission: Impossible – Národ grázlů, ve kterém si užijeme další hvězdu Hollywoodu, Toma Cruise v roli tajného agenta bojujícího proti zločinecké organizaci. Fanoušky akčních záležitostí pak jistě potěší ještě novinka Ant-Man, který patří do rodiny marvelovských postav. Je to nejmenší Avenger, který umí být o to nebezpečnější.

Různorodá skladba potěší všechny

Aby byla nabídka letního kina co nejrůznorodější, dojde řada i na náročnější drama Bojovník, ve kterém se představí v hlavní roli Jake Gyllenhaal jako boxer, který se dostane až na dno, i když pro rodinu by obětoval cokoli. K těžším kouskům patří i Papírová města od tvůrců filmu Hvězdy nám nepřály.

Chcete-li si spíš oddechnout, pak bude správnou volbou animovaný film V hlavě, který má v zahraničí až neuvěřitelně kladné ohlasy. Rozhodně nepůjde o pohádku jenom pro děti. Druhou letní oddechovkou je pak nová komedie Bez kalhot XXL, která navazuje na první díl inspirovaný životním příběhem hlavního protagonisty Channinga Tatuma, jenž začínal svou kariéru jako striptér.

Co jste ve Sféře nestihli

K letnímu kinu patří bezesporu nejen premiéry, ale i nejlepší filmy předcházející sezóny. Ať už jste je viděli a chcete si užít ještě zážitek pod hvězdami, nebo jste do kina zajít nestihli, máme pro vás i v červenci výběr některých filmů. Mezi nimi třeba Šílený Max: Zběsilá cesta nebo světově velmi úspěšný film Rychle a zběsile 7. Řada přijde i na české filmy, opakovat budeme komedii Život je život a promítat se bude také novinka s Bolkem Polívkou a Taťánou Vilhelmovou Domácí péče nebo kritiky chválené drama Kobry a užovky

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.