Představujeme vám Divadlo Na terase

Abonentní divadelní sezóna 2020/21 byla bohužel rozprášena hned ve svém začátku. Mnohá divadla se neuskutečnila a řada z nich už nedostane ani šanci v podobě náhradního termínu. Mezi turnovskými je celá řada těch, kterým se už po divadle opravdu stýská, a právě všem těmto nedobrovolným divadelním abstinentům je určen náš letní projekt Divadlo Na terase.

S teplým počasím se letní scéna přímo nabízí. Naše venkovní jeviště před Střelnicí, které se stává dějištěm koncertů a dětských divadel přes celé léto, ale není pro divadelní scénu vhodné. A tak, po dlouhých hodinách přemýšlení, zkoušení a testování, vznikl na Střelnici zcela nový divadelní prostor. Jak název napovídá, tuto letní scénu naleznete na terase vedle velkého sálu KC Střelnice. Prostor pojme jak jeviště s nutným technickým vybavením, tak hlediště s elevací o kapacitě celkem 140 míst. Vznikne tak jedinečný komorní divadelní sál pod širým nebem.

Se stejnou pečlivostí a rozvahou jsme přistupovali také k dramaturgii tohoto cyklu. Celkem jsme pro vás vybrali čtveřici divadelních představení, rozprostřených přes celé léto. Vedle dramatu a komedie se můžete těšit i na interaktivní podívanou. Zahajujícím představením bude inscenace Cikánský boxer, která se uskuteční v úterý 13. července. O závěrečnou podívanou se na konci léta postará Agentura Familie s netradiční komedií Sylvie.


PROGRAM:

úterý 13. července od 19 hodin
Filip Teller – Cikánský boxer
Filip Teller v monodramatu o bývalém boxerovi.
Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmanna, zvaného Rukeli, který se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu byl však kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme. Uvidíte příběh o přátelství, které bylo v třetí říši zakázané.



úterý 27. července od 19 hodin
OLDstars – Všechny báječné věci
Dojemná a vtipná interaktivní inscenace s Danielem Krejčíkem.
Inscenace o hledání důvodů, proč žít. Aneb hra o tom, jak si vytvořit výstředně povznášející náhled na život. Hit festivalu v Edinburghu, nedávno s velkým úspěchem uváděný na off-Broadwayi, vznikl za spolupráce dramatika Duncana Macmillana a komika Jonnyho Donahoea, který byl zároveň prvním představitelem hlavní role.

úterý 10. srpna od 19 hodin
Národní divadlo Brno – Stěhování duší
Lyrické monodrama Josefa Topola.
Inscenace nás přenese do světa, kde se jazyk stává odrazem duše, která bez ohledu na čas i prostor putuje do různých zákoutí a splétá osudové okamžiky s těmi nejobyčejnějšími. Hrají Marie Durnová a Jannis Moras.



úterý 24. srpna od 19 hodin
Agentura Familie – Sylvie
Netradiční romantická komedie o tom, že láska je jenom jedna.
On a ona. Tradiční manželský pár ve středním věku. Děti odrostly, odešly „do světa“ a do partnerského vztahu se vkrádá stereotyp. Pak se objeví Sylvie. Je krásná, mladá, oddaná a je s ní zábava. Je to totiž fenka toho nejroztomilejšího plemene, jaké si umíte představit…
Hrají: Anna Stropnická / Jaroslava Košková, Petr Stach / Ondřej Volejník, Miluše Bittnerová / Klára Cibulková, Václav Werner Kraus


Vstupenky na všechna představení jsou již k dispozici na www.kcturnov.cz, popřípadě je můžete zakoupit na recepci KC Střelnice.

Cena v předprodeji činí 250 Kč / na místě 310 Kč.

A nezapomeňte, kapacita je omezená!


PŘEHLEDOVÝ PLAKÁT
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.