Představujeme novou abonentní řadu Opery v kině

Od nové sezóny vám na častá přání a dotazy nabízíme také možnost zakoupení abonentní vstupenky na přenosy oper v kině (přenášené ze světových operních domů včetně milánské La Scaly), doplněné také o výhodnější vstupné na baletní představení.

Svá stálá místa na pět oper si můžete zakoupit za 850 Kč. Vstupenka na jednotlivé opery bude stát 270 Kč, což znamená, že ušetříte 500 Kč. A navíc bude mít s touto abonentkou možnost zakoupit si levněji vstupenky na čtyři baletní přenosy.

sobota 7. října 2017 – 19.30 hodin
Gioacchino Rossini – POPELKA

Jedno z nejhranějších děl mistra vrcholného belcanta Gioachina Rossiniho mělo premiéru 25. ledna 1817 v římském Teatro Valle. Příběh vychází ze stejnojmenné pohádky francouzského spisovatele Charlese Perraulta, vydané poprvé roku 1697 ve sbírce Pohádky mé matky husy. Tak jako mnoho jiných, kteří se Perraultovou pohádkou inspirovali, vyprávějí Ferretti s Rossinim Popelku po svém, a nabízejí tak inscenátorům pestrou škálu situací od dojemných po komické, stejně jako vděčné typy postav s jejich skvělými hudebními čísly.

Palais Garnier v Paříži
190 min | zpíváno ve italštině s českými titulky
dirigent: Ottavio Dantone
účinkují: Juan José De León, Alessio Arduini, Maurizio Muraro, Chiara Skerath, Isabelle Druet, Teresa Iervolino a další

VSTUPENKY


sobota 11. listopadu 2017 - 17.00 hodin 
Giuseppe Verdi – DON CARLOS

Pokud existuje opera, která překračuje hranice na všech úrovních, ať už po dramatické nebo dramaturgické, je to určitě Verdiho Don Carlos. Dílo italského skladatele psané ve francouzštině, které líčí atmosféru války se Španělskem. Alžběta si má vzít Carlose, ale ze státnických důvodů se musí provdat za jeho otce Filipa. Carlos se postupně stává Filipovým politickým nepřítelem, staví se na obranu podrobených Flander, dostává se pod tlak španělské inkvizice a nakonec umírá on i věrný přítel Rodrigo rukou žoldnéřů. Mezitím Alžběta čelí pomluvám žárlivé Eboli, tajně zamilované do Carlose a manželově podezření z nevěry, ale nikdy se svému přídělu královny – mučednice nezpronevěří a sama Carlose posílá na hrdinskou smrt. 

Opéra Bastille v Paříži
290 min | zpíváno ve francouzštině s českými titulky
dirigent: Philippe Jordan
účinkují: Jonas Kaufmann, Elīna Garanča, Ildar Abdrazakov, Ludovic Tézier, Dmitry Belosselskiy, Sonya Yoncheva, Eve-Maud Hubeaux a další

VSTUPENKY


sobota 20. ledna 2018  - 19.30 hodin
Richard Wagner - LOHENGRIN

Lohengrin je romantická opera o třech dějstvích německého skladatele Richarda Wagnera, který je i autorem libreta. Vznikla v letech 1845 – 1848 a premiéru měla 28. srpna 1850 ve Dvorním velkovévodském divadle ve Výmaru. Příběh bájného rytíře Lohengrina, který přichází do světa lidí a očekává pochopení, porozumění a důvěru, mu byl v té době velmi blízký. Pověst o rytíři s labutí má svůj původ v starogermánských pramenech a jejich básnickém zpracování. Wagner spojil v libretu ságu o Svatém grálu a ságu o rytíři s labutí. Inscenace, oživená nadčasovou produkcí Christine Mielitz, vypráví příběh Elsy s Brabantu, která je křivě obviněna z vraždy svého bratra a má veřejně obhájit svoji nevinu. 

Semperoper Dresden v Drážďanech
235 minut | zpíváno německy s českými titulky
dirigent: Christian Thielemann
účinkují:  Piotr Beczała, Anna Netrebko, Tomasz Konieczny, Evelyn Herlitzius, Derek Welton, Tom Martinsen, Simeon Esper a další


sobota 24. března 2018  - 19.30 hodin
Giacomo Puccini - BOHÉMA

Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud. Opera Bohéma z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Puccini – nejvýznamnější představitel italské oper na přelomu 19. a 20. století – našel námět pro operu Bohéma v humorně-sentimentálním románu Louise Henriho Murgera o životě chudých pařížských umělců. Skladatel spolu se svými libretisty vypráví příběhy čtyř kamarádů, kteří v nevytopené mansardě sní o svých budoucích úspěších. Středobodem děje je však příběh lásky jednoho z nich, básníka Rudolfa a prosté švadleny Mimi. Náhoda na chvíli spojí jejich osudy, aby je však brzy opět rozdělila nelítostná nemoc. Nakonec se Mimi ještě jednou vrátí k milému a do kruhu jeho veselých kumpánů, ale už jim zbývá jen se rozloučit, neb životní nit hrdinky se neodvratně přetrhává.

Opéra Bastille v Paříži
155 minut | zpíváno italsky s českými titulky
dirigent: Gustavo Dudamel
účinkují:  Sonya Yoncheva, Aida Garifullina, Atalla Ayan, Artur Ruciński, Alessio Arduini, Roberto Tagliavini a další


sobota 21. dubna 2018 – 19.30 hodin
Wolfgang Amadeus Mozart – KOUZELNÁ FLÉTNA

Kouzelná flétna je poslední opera W. A. Mozarta. Poprvé byla uvedena ve Vídni 30. září 1791 v tehdy předměstském Divadle na Vídeňce, tedy pouhé tři měsíce před autorovou smrtí. Libreto k opeře napsal divadelník Emanuel Schikaneder, libreto je psáno německy. Skladatel se v ní vrací k formě singspielu, zpěvohry s mluvenými dialogy. V této fantastické opeře se pohádkové a komické prvky snoubí s moudrou filosofií a symbolikou tajuplného zednářského hnutí, jehož byl Mozart členem. Příběh lásky prince Tamina a princezny Paminy, kteří překonají všechny překážky a zkoušky na cestě za společným štěstím, je jedním z nejhranějších děl světového operního repertoáru.

Teatro alla Scala v Miláně
173 minut | zpíváno německy s českými titulky
dirigent: Ádam Fischer
účinkují: Till Von Orlowsky, Martin Piskorski, Fatma Said, Yasmin Özkan, Marin Summer, Sascha Emanuel Kramer a další


Balety v kině
Přímé přenosy baletů z Royal Opera House v Londýně

pondělí 23. října 2017 – 20.15 hodin
ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy špatně naloženou Srdcovou královnou. Wheeldon vytvořil spolu se skladatelem Jobym Talbotem a scénickým výtvarníkem Bobem Crowleyem pravý rodinný balet v duchu tolik milovaného klasického Carrollova díla pro děti. Pravidelný návštěvník baletu ocení ohlas jiných slavných děl – například parodii na „Adagio růží“ ze Spící krasavice s ovocnými koláčky místo květin. Díky strhující choreografii, na barvy bohatému příběhu a úžasnému scénickému kouzlu je balet brilantní realizací Carrollova bláznivého světa snů.

Balet ve 3 dějstvích
Hudba: Joby Talbot
Dirigent: David Briskin
Choreografie: Christopher Wheeldon
Předpokládaná délka přenosu: 2 hodiny a 55 minut

VSTUPENKY


úterý 5. prosince 2017 – 20.15 hodin
LOUSKÁČEK

Klárka dostane dárek, s nímž se vydává na cestu plnou dobrodružství. Louskáček skladatele Petra Iljiče Čajkovského je klasické dílo baletního repertoáru. Ve slavné inscenaci choreografa Petera Wrighta rozzáří divadelní magie celé jeviště – před našima očima se rozsvítí vánoční stromeček, oživnou figurky vojáčků, které  se vrhnou do boje proti zlému Myšímu králi, a Klárka na zlatých saních odjede do království sladkostí. V Louskáčkovi zní jedny z nejznámějších baletních melodií: vířivý valčík sněhových vloček nebo snový tanec Cukrové víly. Scéna, kterou navrhla Julia Trevelyan Oman, se inspiruje vánočními motivy 19. století a skvěle zachycuje pohádkovou atmosféru inscenace, která dokonale souzní s časem adventu.

Choreografie: Peter Wright
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
Výprava: Julia Trevelyan Oman
Předpokládaná délka přenosu: 2 hod. 15 min. včetně jedné přestávky

VSTUPENKY


středa 28. února 2018 – 20.15 hodin
Zimní pohádka
155 minut

úterý 12. června 2018 – 20.15 hodin
Labutí jezero
180 minut

 

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.