Představujeme Divadelní abonentní řadu 2017/2018

Vážení diváci, nová abonentní sezóna Kulturního centra Turnov bude opět o něco bohatší. Po třech úspěšných sezónách nového formátu divadelního abonmá již můžeme mluvit o tradici, ve které samozřejmě rádi pokračujeme. I letos vám proto nabízíme pestrou směsici žánrů, divadla pražská i mimopražská, herce známé i méně známé a to vše na nejvyšší úrovni.

Divadelní abonmá nadcházející sezóny začne 6. října, do té doby máte možnost zakoupit si abonentky za velmi zvýhodněné vstupné. Devět představení v rámci abonmá letos stojí 1980 Kč, klasické vstupné v předprodeji se přitom pohybuje od 280 do 420 Kč.

Abonentky jsou také vhodné jako dárek. 

Představení: 

pátek 6. října 2017
SPALOVAČ MRTVOL (Divadlo Petra Bezruče Ostava)
Není zapálenějšího zaměstnance krematoria, než je pan Kopfrkingl. Není příkladnějšího otce a manžela, než je pan Kopfrkingl. Je to abstinent a nekuřák, zkrátka slušný občan. Tak si snad zaslouží špetku toho uznání, ne? Fuksův temně groteskní příběh z doby nastupujícího nacismu sleduje zhoubnou proměnu malého člověka, kterého konečně začal někdo brát vážně. 
Hrají: Norbert Lichý, Marcela Čapková,  Sarah Haváčová, Vojtěch Říha, Dušan Urban, Jakub Burýšek, Markéta Haroková, Pavla Gajdošíková

úterý 17. října 2017
SÓLO - RADIM VIZVÁRY
(Švandovo divadlo Praha)
Radim Vizváry vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím.
Hraje: Radim VIzváry

středa 29. listopadu 2017 
JAK SE HUSÁKOVI ZDÁLO, ŽE JE VĚRA ČÁSLAVSKÁ (Komediograf Brno)
Gustáv Husák a Věra Čáslavská – dva protipóly jednoho období. Anoda a katoda. Není lepší zadání pro grotesky. Není lepší východisko pro klauny. Originální zpracování naší nedávné minulosti.
hrají: Tomáš Matonoha, Tomáš Měcháček / Vladimír Polívka

pátek 15. prosince 2017
NÁVŠTĚVA U PANA GREENA (Městská divadla pražská, Praha)
Herecká exhibice dvou vynikajících herců – Stanislava Zindulky a Daniela Tůmy. Nehoda spojí dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali, a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace, a co začíná jako komedie kontrastu kultur, vyvíjí se ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti a předsudků.
Hrají: Stanislav Zindulka, Daniela Tůma

úterý 9. ledna 2018
GARDEROBIÉR (Městské divadlo Mladá Boleslav)
Garderobiér patří k nejpřekládanějším a nejhranějším anglickým dramatickým textům posledních desetiletí. Je to hra o hercích a o světě divadla, který autor důvěrně poznal ve své původní herecké profesi. Působil i jako garderobiér Sira Donalda Wolfita, posledního z velkých herců-ředitelů, kteří dominovali anglickému divadlu od 17. století.
Hrají: Radim Madeja, Petr Mikeska, Lucie Matoušková, Eva Reiterová a další

úterý 13. února 2018
MOJE MALÁ ÚCHYLKA (Divadlo Rubín, Praha)
Čtyři lidé jsou pozváni do luxusní rezidence a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Detektivní parodie ve stylu detektivních parodií, které máme tak rádi.
Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/ Berenika KOhoutová, Andrej Polák, Petr Vančura

pondělí 5. března 2018
PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM (Divadlo Kalich, Praha)
Patnáctiletý Christopher je matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování vraždy sousedčina psa rozkryje docela jinou záhadu, která mu zásadně promluví do života.
Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Eliška Křenková, Marek Daniel, Simona Babčáková a další

úterý 17. dubna 2018
JMÉNO (Západočeské divadlo Cheb)
Duchaplná francouzská konverzační veselohra. Čtveřice příbuzných a přátel je postavena před zdánlivě banální úkol: vysvětlit pátému členu společnosti a nastávajícímu otci Vincentovi, že pojmenovat synka Adolf není dobrý nápad.
Hrají: Vladimíra Vítová, Zdeněk Bartoš, Michal Švarc a další

úterý 22. května 2018
OSIŘELÝ ZÁPAD
(Kašpar, Divadlo v Celetné Praha)
Dva bratři, jeden sporák, sbírka porcelánových figurek, oblíbené chipsy a uříznuté psí uši… K tomu všemu ještě opilý farář a jedna hezká hubatá holka prodávající kořalku…Vítejte v Irsku v městečku Leenane!!!
Hrají: Matouš Ruml, Petr Lněnička, Lukáš Jůza, Tereza Rumlová


Více informací nabízí ABONENTNÍ KATALOG.

 

 

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.