Posezení na Pohovce s Bárou Munzarovou mělo bulvární nádech

Pozvání do pravidelného měsíčního pořadu Pohovka přijala tentokrát herečka Bára Munzarová. Povídání bylo o to zajímavější, že jsou s moderátorem Petrem Vydrou bývalí spolužáci. Řeč tedy přišla i na historky z dětství a slavné rodiče. Bára pobaveně vyprávěla, jak měla její maminka u hlavy pistoli, že se na herecké škole ocitla vlastně náhodou a uvedla na pravou míru své údajné těhotenství.

Herečka Bára Munzarová se narodila do slavné rodiny, její maminka Jana Hlaváčová a tatínek Luděk Munzar jsou nezapomenutelnými postavami české divadelní scény i filmového plátna. Bára absolvovala DAMU a začínala v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, odkud přešla do pražského Divadla na Vinohradech. Znát ji můžete třeba z filmů Ďáblova lest či Vůně vanilky a dlouhodobě se objevuje na televizních obrazovkách v seriálech jako je Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí či Místo nahoře.

Tatínek je z národního umělce národním otužilcem

V Turnovském divadle se Bára Munzarová na Pohovce rozpovídala nejdřív o své rodině. „My teď máme doma národního otužilce,“ prohlásila hned na úvod. „Vždycky v zimě nesmíme vypouštět venkovní bazén, on zamrzne a tatínek si tam buď krumpáčem, nebo motorovou pilou udělá díru ve tvaru rakvičky, jak sám říká, a chodí se tam otužovat,“ vysvětlovala pak herečka.

Podobných historek vytáhla za celý pořad ještě mnoho. Diváci se někdy nestačili divit, jak obyčejný život herci vlastně vedou. Jindy se zase upřímně museli zasmát situacím, které herecké povolání dokáže nachystat.

Odvážná maminka na cestě do Itálie

Bára neváhala přidat ani veselé příhody z dovolené. „Jednou nám na cestě do Itálie někde na dálnici praskl střik do motoru. Kamiony fičely okolo, bylo příšerné vedro a tatínek náhradní díl neměl,“ vyprávěla už trochu pobaveně herečka. „No a maminka řekla: Luďku neboj, já to zařídím,“ dodává. Pak prý přeběhla tu čtyřproudou dálnici a došla k odstavnému parkovišti kamionů, kde řidiči po celonoční jízdě odpočívají. „Z jednoho okýnka koukaly holé nohy, tak je maminka poškrabala a v tu chvíli měla u hlavy pistoli. Nakonec řidič pochopil, že
potřebuje ten náhradní díl, dal jí ho a my mohli pokračovat v cestě,“ uzavřela příběh Munzarová.

DAMU, protože mě nic jiného nenapadlo

Herečka Bára Munzarová se původně vlastně ani na své povolání nechystala. „Moje první volba byla fakulta tělesné výchovy,“ upřesňuje. Měla představu, že se stane trenérkou a bude pracovat v zázemí nějakého vrcholového sportovce. „Na DAMU jsem šla vlastně proto, že přijímačky byly dřív,“ smála se sama tomu příběhu.

Proti bulváru je člověk bezbranný

Nemalá část povídání se v divadle točila i kolem bulváru. „Já jsem se teď o sobě dočetla, že jsem ve čtvrtém měsíci. Národ neví, kdo je otec, nebo jestli je to třeba asistovaná reprodukce. Tak si myslím, že budu muset v únoru potratit, protože v jiném stavu rozhodně nejsem a pak bude následovat asi nějaká ta deprese,“ okomentovala s notnou dávkou ironie Bára aktuální bulvární výkřik.

Pak ale zvážněla a vysvětlovala, jak je vlastně člověk proti takovým lžím bezbranný a jak to narušuje běžný rodinný život.

Říjnová pohovka tedy jistě potěšila všechny příchozí diváky, protože si mohli poslechnout příjemné a milé povídání od známé herečky, která ale mluvila víc než přirozeně a bezprostředně. Jako by člověk seděl nad kávou s kamarádkou. Večer navíc obohatily hudební vstupy Ondřeje Halamy a Vendulky Burger-Rytířové.

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.