Oscarový týden v kině Sféra nabídne to nejlepší z nejlepšího

Vždycky s napětím očekáváte, jaký film si tentokrát vyslouží zlatou sošku, a pak zjistíte, že jste ho vlastně ani neviděli? My to známe, takže jsme se rozhodli věnovat jeden týden v dubnu letošním oscarovým snímkům. Filmoví fanoušci tak mají jedinečnou možnost vidět na velkém plátně a užít si nenapodobitelný zvuk filmů Whiplash, Birdman, Grandhotel Budapešť, Kód Enigmy, Teorie všeho a Chlapectví. A navíc za příjemné vstupné 80 Kč.

Dokonalý zvuk má Whiplash

Hudební drama Whiplash je plné jazzu a neustálého napětí, divák netuší, kam až to všechno může zajít. J. K. Simmons získal oprávněně za roli drsného učitele Terence Fletchera oscarové ocenění i Zlatý Glóbus za vedlejší roli. Whiplash je příběhem mladého bubeníka Andrewa Neimana, který se chce dostat na úplný vrchol a je ochotný tomu obětovat téměř všechno. Zažije slávu i pády a člověk by nejraději občas dýchal za něj. Kromě ceny za vedlejší roli vybojoval Whiplash sošku za střih a mix zvuku.

čtvrtek 23. dubna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč


Birdman je absolutním vítězem Oscarů

Naprostým vítězem letošních Cen akademie se stala černá komedie Birdman. Ta vypráví příběh herce Riggana Thomsona, který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana a nyní se s vypětím všech sil snaží o svůj divadelní debut na Broadway. V hlavní roli září Michael Keaton, který za ni získal nominaci na Oscara a proměnil nominaci na Zlatých Globech. Birdman navíc převálcoval konkurenci i v kategoriích režie, původní scénář a kamera.

pátek 24. dubna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč


Výpravně je nejlepší Grandhotel Budapešť

Nestává se příliš často, že by se v oscarovém klání objevila komedie, Grandhotel Budapešť ale dokázal, že dobrý snímek nemusí být tak úplně vážný. A odnesl si za to Oscary v kategoriích hudba, výprava, kostýmy, make-up a Zlatý Glóbus v kategorii muzikál nebo komedie. Režisér Wes Anderson přišel s příběhem luxusního hotelu, který je v jakési zapomenuté zemi mezi dvěma světovými válkami oázou spolehlivosti, kterou zosobňuje šéf hotelového personálu pan Gustave.

sobota 25. dubna od 17 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč


Kód Enigmy vyniká adaptovaným scénářem

Válečný životopisný snímek Kód Enigmy mezi fanoušky asi nejvíce rezonuje díky hereckému obsazení, v hlavních rolích se v novince z britsko-americké koprodukce představili Benedict Cumberbatch a Keira Knightley. Oscarové ocenění si ale vysloužil Graham Moore za nejlepší adaptovaný scénář. Kód Enigmy je natočený podle skutečného příběhu profesora Alana Turinga, geniálního matematika a kryptoanalytika, který prolomil kód legendárního německého šifrovacího stroje Enigma.

sobota 25. dubna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč


Nejlepším hercem je Eddie Redmayne

Ještě jeden příběh geniálního vědce si zasloužil oscarové ocenění. Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný život Stephana Hawkinga, který ve svém nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav světa. Eddie Redmayne ho zahrál tak dobře, že si z 87. předávání Cen Akademie odnesl zlatou sošku za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

neděle 26. dubna od 17 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč


Chlapectví mělo našlápnuto, ale neproměnilo

Hlavním konkurentem Birdmana bylo letos časosběrné drama Chlapectví, které v průběhu dvanáctiletého natáčení zachytilo proměnu hlavního hrdiny v muže. Z hlediska produkčního procesu unikátní projekt a vítěz Zlatého Glóbu i ceny BAFTA však proměnil pouze nominaci pro herečku Patricii Arquette ve vedlejší roli.

neděle 26. dubna od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 80 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.