Oscarový leden vás udrží celý měsíc v kině

Po všech těch dnech u pohádek přijdou na začátku ledna do kin filmy aspirující na oscarová ocenění a vy se tak můžete těšit na pořádně nabitý program. Svou novinku představí Quentin Tarantino, na řadu přijde i hvězdně obsazené drama z Wall Street, ale taky slibně vypadající česká novinka o Lídě Baarové.

Lída Baarová bude v lednu zároveň tématem jedné z projekcí Filmového klubu, promítat se bude dokument Heleny Třeštíkové Zkáza krásou. Pak přijde na řadu i  hraný film Filipa Renče s Táňou Pauhofovou nazvaný jednoduše Lída Baarová.

Všechny fanoušky režiséra Quentina Tarantina potěší už na začátku ledna jeho nový western Osm hrozných. Odehrávat se bude několik let po občanské válce v zasněženém Wyomingu a hlavním hrdinou bude lovec lidí.

Trochu modernější téma má drama Sázka na nejistotu, ve kterém se jako počáteční outsideři obchodování s akciemi představí Christian Bale, Brad Pitt a Ryan Gosling.

Pan Bezchybný je nový francouzský thriller, který vypráví příběh pětadvacetiletého Mathieua, který se zoufale touží stát uznávaným spisovatelem a nakonec se mu to díky podvodu podaří. Smyčka lží se ale rychle utahuje.

Hned v druhém premiérovém týdnu pak přijde na řadu očekávaný REVENANT Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Slavný herec prý už konečně může dosáhnout na Oscara a v hereckém koncertu mu bude podle trailerů zdárně sekundovat Tom Hardy.

Speciální novinkou je pak v neděli 10. ledna nový nezávislý český film Gravitation o sportovcích, kteří to neměli lehké. V motivačním sportovním dokumentu se představí mimo jiné Libor Podmol, vítěz X Games ve Freestyle motokrosu, jezdec na BMX Michael Beran, freerunneři Jim Dohnal a Tomáš Zonyga nebo parašutista Jakub Pavlíček.

Ani na animáky jsme ale samozřejmě nezanevřeli. V lednu dojde ještě jednou na Malého prince, na řadu přijde druhý díl Sněhové královny a měsíc uzavřou Alvin a Chipmunkové: Čiperná jizda

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.