Ohlédnutí za virtuální sezónou Kavárenského kvízu

Sezóna 2020/2021 se měla nést pro naše Kavárenské kvízy ve znamení modernizace. Připravili jsme totiž pro tuto zábavu zcela novou hlasovací aplikaci, která urychlila a zpříjemnila průběh kvízu. Vyzkoušet jsme si ji ale mohli pouze jednou, protože z osmi naplánovaných konání se mohlo uskutečnit jenom to říjnové. Kvůli bezpečnostním opatřením a uzavření našich prostor veřejnosti jsme tak přešli na online formát.

Po jarní zkušenosti, kdy se ukázalo, že o online kvíz je zájem i touto cestou, jsme na tradici konání navázali ve zcela novém formátu, který byl dostupný úplně všem. Listopadový kvíz si vyzkoušelo šedesát soutěžících a nás velmi potěšila vlna pozitivní zpětné vazby: „Moc děkuji alespoň za tuto verzi kvízu. I když to týmové napětí a společenskou událost nenahradí. I tak jsem se na něj těšila. V říjnu jsem si moc přála, abychom ho ještě stihli, a doufala jsem, že opět stihneme i ten listopadový. Moc děkujeme za udržení této skvělé akce.“, „Moc pěkná témata a důstojná náhrada "offline" kvízu. :)“, atd.

V prosinci se počet účastníků o něco snížil, ale nadšení ze strany soutěžících přetrvávalo. A tak nám bylo jasné, že Kavárenský kvíz a jeho fanoušci si zaslouží celou sezónu, bez ohledu na uzavření kulturních prostor. Kavárenský kvíz se tak měsíc za měsícem vždy zahájil první čtvrtek v měsíci, jak je zvykem, a trval po celý víkend. Každý si tak mohl pro svůj kvíz vybrat čas, který mu nejvíce vyhovoval.

Počet soutěžících byl proměnlivý, ale kvíz si své publikum vždy udržel. Těší nás, že se kvízu pravidelně účastnili soutěžící, které známe z kvízů v kavárně KUS a stejně tak nás těšilo, že se do soutěže zapojovali soutěžící z jiných krajů a měst. Největší fanouškovskou základnu si kvíz po Turnově získal například v Trutnově. Celkem se online kvízů této sezóny zúčastnilo 382 soutěžících, tedy průměrně 55. Kvízy tak svým způsobem měsíc co měsíc naplňovaly kapacitu, kterou má při konání kvízu kavárna KUS. Jako bonus naše kvízy zůstaly aktivní i po ukončení oficiálního soutěžení také pro ty, kteří si je chtěli třeba jenom vyzkoušet. Po sečtení všech účastníků se dostáváme na číslo 453, tedy 65 soutěžících na jeden kvíz.

S každým kvízem přicházela další poděkování: „Díky za super témata. A díky za kvíz.“, „Díky za další zpestření. Vytrvejte!“, „Dělal jsem kvíz teprve potřetí, podruhé z toho v limitu. Díky za vytvoření zábavy.“, „Skvělá témata, jeden z nejlepších online kvízů!“, „Velmi děkujeme za zábavu v těchto těžkých dobách. Vážíme si toho!“ atd. Také jsme se ve zpětných vazbách často dozvídali, komu jaká témata vyhovovala a jaká méně.

Zajímalo nás i z jakého důvodu se kvízu soutěžící účastní. V malé anketě, kterou jsme před spuštěním šestého kvízu uskutečnili na našem instagramovém účtu, jsme se sledujících ptali, z jakého důvodu se do kvízů zapojují. 71 % respondentů se chtělo bavit, 29 % si chtělo v kvízu prověřit své znalosti. My jsme se samozřejmě snažili oba dva prvky sloučit v každém kvízu a vytvořit především zábavu, zpestřit šedé a stereotypní dny, a rozmanitostí okruhů vás třeba seznámit i s něčím novým. Všem odvážným děkujeme za účast, děkujeme za to, že jste se do našich kvízů vrhali s vervou a nevzdávali ani bonusové otázky. Právě díky vašim originálně vtipným odpovědím jsme se v těchto chvílích pobavili i my.

Zajímá vás, jaká témata jsme pro vás připravili a jak se v jednotlivých kvízech dařilo? Vše najdete v této tabulce:
(kliknutím zvětšíte)Gratulujeme všem výhercům, kteří budou moci navštívit letní kino v Turnově zdarma, a děkujeme všem soutěžícím, kteří si chytré soutěžení nenechávali ujít. Budeme se na vás těšit zase v říjnu, snad už konečně v kavárně KUS u tradičního Kavárenského kvízu.  

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.