OHLÉDNUTÍ: Únor s plesy a Modrým kocourem

Únoru vládne plesová sezóna. Ta letošní čítá celkem dvanáct plesů, z toho pět z nich se odehrálo právě v únoru. Vedle maturitních a absolventských plesů turnovských škol byl v programu také Městský a Erotický ples. Pořadatelství plesů samozřejmě nebereme na lehkou váhu a poctivě se jejich přípravě věnujeme, což se nám vrací v poděkováních, která do našich kanceláří po uskutečnění plesů přichází a velice nás těší.

Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům KCT, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na našem plese. Setkali jsme se s profesionálním jednáním a chováním pracovníků a jejich vstřícností,“ přišlo od Spolku absolventů a přátel OAHŠ Turnov po jejich plese. Z turnovského gymnázia zase pořadatelé napsali: „I po druhém plese gymnázia musím konstatovat, že ze strany KCT bylo vše v naprostém pořádku, a děkuji všem vašim zaměstnancům za skvělý a vstřícný přístup.“ Plesová sezóna pokračuje v březnu Maturitním plesem SUPŠ a VOŠ a zakončena bude Maškarním bálem pro dospělé ve společnosti Kobra Party Band Universal v sobotu 4. dubna. 

Městský ples

Jedenáctý Městský ples, věnovaný Městské knihovně Antonína Marka v Turnově, se zapsal do historie jako rekordní. Téměř tři stovky přítomných přispěly zakoupením čestné poukázky na pořady pro děti, mládež a seniory, které Městská knihovna pořádá. Knihovna letos slaví 200. výročí od svého založení a v následujícím roce se snad dočká i zahájení stavby své nové budovy. A právě knihy a samotná literatura byly hlavním tématem letošní výzdoby, které se i letos ujaly Jana Válková Střílková a Marta Havlíčková. Ples zahájilo vystoupení místního bruslařského klubu Sportinline, po celý večer hrál k tanci a poslechu Orchestr Ladislava Bareše a program zpestřilo vystoupení uskupení ABBA Stars Revival. 

Velký rodinný karneval

V neděli 16. února patřila Střelnice dětem. Na velkém sále se konal Velký rodinný karneval v duchu orientu, samozřejmě nechyběl ani Aladdin, kouzelný Gin nebo krotitel hadů. Byly připravené hry, soutěže a spousta zábavy, kterou si především děti užívaly naplno. Karnevalového reje, který pořádáme společně se Žlutou ponorkou, se zúčastnilo více jako 250 princezen, Batmanů, Ninjů, berušek, námořníků, pirátů či Bezzubek.

Modrý kocour

Od středy 19. do neděle 23. února vládl prostorám KC Střelnice a Městského divadla Modrý kocour. Jubilejní 25. ročník multižánrového divadelního festivalu nabídl přes dvacet inscenací, tři koncerty a herecké dílny, v rámci jubilea též mnohá ohlédnutí do historie festivalu (například prostřednictvím krásné knihy, která při této příležitosti vznikla), ale především spousty hodin příjemných setkávání a vzájemného obohacování se prostřednictvím divadla a všeho kreativního, co tento druh umění nabízí. Pět dnů výjimečné atmosféry se skutečně povedly a my se moc těšíme na další ročník.

Oscarový týden v kině Sféra

10. února proběhlo v Los Angeles slavnostní udílení nejprestižnějších filmových cen. Kino Sféra tento fakt nepřehlíží a i letos nabídlo Oscarový týden. Během jednoho týdne jste mohli navštívit osm oceněných snímků loňského roku. Mezi největší lákadla a nejnavštěvovanější kousky patřila předpremiéra válečného snímku 1917, souboj vozů Ford a Ferrari v životopisném dramatu Le Mans `66, Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu i vítězný Parazit.


V únoru na Střelnici také zavítala improvizační show Partička v čele s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, kteří nalákali na svůj pořad bezmála 800 diváků a téměř dvakrát vyprodali velký sál Střelnice. Pokud chceme mluvit o vyprodaných sálech, můžeme zmínit také cestovatelskou přednášku Pavly Bičíkové o Kyrgyzstánu a samozřejmě největší divadelní hit začátku tohoto roku, představení Ve stodole u slepic divadelního spolku Nakafráno. Pro velký zájem o toto turnovské uskupení se v březnu můžete těšit na další dvě reprízy!
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.